برنج

هوندا پرلود و تیونینگ یک نسل سومی در تایلند!+تصاویر

عصر خودرو-پرلود نام یکی از برندهای توسعه یافته توسط کمپانی هوندا است که در فاصله ۱۹۷۸ تا ۲۰۰۱ روی خط تولید این کمپانی ژاپنی قرار داشت. این محصول در کلاس ۲ درب کوپه، موتور جلو و مجهز به سامانه ۴ چرخ محرک معرفی شد.

هوندا پرلود و تیونینگ یک نسل سومی در تایلند!+تصاویر
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از عصر ایران، نسل اول پرلود از 1978 تا 1982، نسل دوم از 1982 تا 1987، نسل سوم ازز 1987 تا 1991، نسل چهارم از 1991 تا 1996 و در نهایت نسل پنجم از 1997 تا 2001 تولید شد.

این خودرو همانند سوپرا از تویوتا، محبوبیت عجیبی نزد تیونرهای حرفه ای دارد و به همین دلیل سوژه اصلی بسیاری از پروژه های شخصی سازی بوده است.

با این توضیحات و در مطلب امروز سراغ یک نمونه تیونینگ از هوندا پرلود مدل 1988 می رویم تا نگاه دقیق تری به جزئیات این جواهر در تایلند داشته باشیم.

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید پروژه به رنگ مشکی براق زیبایی های خود را به نمایش گذاشته است.

انتخاب رینگ های خورشیدی 17 اینچی تیره نیز بافت یکدست بدنه را به شدت بهبود داده است.

این خودرو پیچیدگی چندانی از منظر طراحی بدنه ندارد و کاملا شبیه یک تابلوی مینیمال به نظر می رسد. خطوط و زوایای تیز با کمترین انحنای ممکن موجب شده تا پرلود همچنان زیبایی های خود را حفظ کند.

از منظر ابعاد؛ پرلود نسل سوم 4460 میلیمتر در طول، 1694 میلیمتر در عرض و 1295 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. وزن خالص آن نیز 1060 کیلوگرم محاسبه شده است.

داخل کابین نیز کاملا تغییر شکل یافته تا این خودرو یک مبارز خیابانی تمام عیار باشد.

در بخش پیشرانه از تپنده 2.4 لیتری استفاده شده و با حذف سیستم اگزوز استاندارد و کوتاه سازی آن، یک خروجی از درپوش موتور جانمایی شده است. البته تغییرات بسیار دیگری نیز اعمال شده که از جمله می توان به استفاده از ECU حرفه ای ویژه ریسینگ "موتِک ام800" اشاره کرد.

با این بروزرسانی ها میزان خروجی موتور به 300 اسب بخار رسیده است.

برچسب ها
کرمان موتور
مطالب مرتبط