لیزینگ گردشگری

کاهش ۳۵ درصدی فروش خودرو در استرالیا

عصر خودرو- میزان فروش خودرو در بازار استرالیا در ماه گذشته میلادی یک کاهش ۳۵ درصدی را تجربه کرده است.

کاهش ۳۵ درصدی فروش خودرو در استرالیا
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، بر اساس آمار و گزارش های منتشر شده از سوی اتاق فدرال صنایع خودروسازی در استرالیا در ماه گذشته، مه 2020 میلادی، 59 هزار و 894 دستگاه خودرو در این کشور فروخته شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته یعنی مه 2019 میلادی که 92 هزار و 561 دستگاه خودرو به فروش رفته بود، 35.3 درصد کاهش داشته است.

  به عبارتی دیگر با این که اوضاع فروش خودرو در استرالیا اندکی نسبت به ماه قبل از آن یعنی آوریل 2020 بهبود یافته اما همچنان وضعیت بحرانی را تجربه کرده و پیش رو دارد.

  طبق گزارش وب‌سایت 7news، میزان فروش خودرو در بازار استرالیا در آوریل، 48.5 درصد سقوط کرده بود.

  همچنین به عقیده کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه خودرو، ماه گذشته میلادی کمترین میزان فروش خودرو در ماه مه در 30 سال گذشته را به نام خود به ثبت رسانده است.

  در این میان تویوتا توانسته همچون گذشته عملکرد مناسب و قدرتمندی را داشته باشد و بتواند همچنان در بازار استرالیا که هم اکنون به شدت تحت تاثیر بحران پاندمی کرونا و همچنین مسائل قبلی همچون آتش سوزی های گسترده قرار گرفته و ضعیف شده است، رهبری و سلطه خود را نیز ادامه دهد و 14 هزار و 466 دستگاه خودرو را در این کشور در ماه گذشته میلادی به فروش برساند و از رقبای قدرتمند و آسیایی خود همچون مزدا و هیوندای سبقت بگیرد.

  مزدا با فروش 5661 دستگاه و هیوندای با فروش 4109 دستگاه به ترتیب در رتبه های دوم و سوم موفق ترین برندهای خودروسازی در بازار استرالیا جای گرفته اند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط