برنج

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه:

برنامه‌ریزی برای افزایش احتمالی مسافران مترو با اجرای طرح ترافیک

عصر خودرو- مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از برنامه ریزی برای افزایش احتمالی ظرفیت مسافران در مترو با اجرای طرح ترافیک خبر داد.

برنامه‌ریزی برای افزایش احتمالی مسافران مترو با اجرای طرح ترافیک
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایلنا، "فرنوش نوبخت" مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در پاسخ به این سوال که با اجرای طرح ترافیک و احتمال افزایش مسافران مترو، چه برنامه ای برای مدیریت این مساله در نظر گرفته شده است؟ گفت: در آن دوران ساعت حرکت قطارها را در خطوط  حفظ خواهیم کرد و در خصوص افزایش ظرفیت مسافر نیز در حال برنامه ریزی هستیم.

  او ادامه داد: باید ببینیم افزایش مسافران مترو در چه خطوط بیشتر است و اگر این افزایش به حدی باشد که نیازی به افزایش قطار نباشد، راجع به نحوه افزایش ظرفیت نیز برنامه ریزی خواهیم کرد تا بتوانیم فاصله گذاری اجتماعی را حفظ کنیم.

  نوبخت در پاسخ به این سوال که آیا برنامه ویژه ای برای خطوطی که با افزایش بیشتر مسافر روبرو می شوند به ویژه خطوط تقاطعی درنظر گرفته شده است؟ گفت: در ایستگاه های تقاطعی این امکان را نداریم که قطار توقف نداشته باشد، سرفاصله حرکت قطارها را در برخی ایستگاه ها کاهش دادیم، در خط سه این سرفاصله را از 7 دقیقه به 6 دقیقه و در خط دو از 3/5 دقیقه به 3 دقیقه کاهش دادیم که اقدام بسیار سختی برای ما بوده، اما به آن دست یافته ایم.

  مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با تاکید بر اینکه مترو تهران با حداکثر ظرفیت در حال فعالیت است، گفت:  در ساعت غیرپیک در حال بررسی و برنامه ریزی هستیم و به مردم توصیه می کنیم که زمان حرکت خود در مترو را برای ساعات غیرپیک برنامه ریزی کنند تا از شلوغی و ازدحام در ساعت پیک جلوگیری شود.

  نوبخت ادامه داد: به مردم توصیه می کنیم که به خاطر حفظ جان خودشان از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و سفر خود در خطوط مترو را طوری تنظیم کنند که با ساعت پیک مسافر مواجه نشوند.

  نوبخت از شهروندان درخواست کرد هنگام حضور در مترو حتما از ماسک استفاده کنند. او گفت: برابر مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا استفاده از ماسک در شبکه مترو الزامی است و با نظارت بیشتری در ایستگاه های مترو در حال اجرا است و همه باید برای حفظ سلامت خود از ماسک استفاده کنند.

  او در پاسخ به این سوال که آیا برخورد سختگیرانه تری در مترو با کسانی که از ماسک استفاده نمی کنند انجام می شود یا خیر؟ گفت: برخودرهای سختگیرانه تری در حال انجام است. البته در شان مردم نیست که مدام به آنها تذکر بدهیم و باید به گونه ای رفتار کنیم که به شان و شخصیت مردم برنخورد. برخی از مسافران مترو رعایت نمی کنند و ما درخواست داریم که همه مراعات کنند چرا که این یک مسئولیت اجتماعی است و عدم استفاده حتی یک نفر از ماسک می تواند بر سلامت فرد دیگری اثرگذار باشد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط