برنج

مردودی ۴۴ درصد تاکسی‌های پایتخت در آزمون معاینه فنی

عصر خودرو- مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران با اشاره به انجام معاینه فنی ۱۴ هزار و ۵۰۰ تاکسی از ابتدای سال جاری تا ۲۰ خرداد، گفت: ۴۴ درصد تاکسی‌ها در مراجعه اول به علت نقص فنی در آزمون معاینه فنی مردود شده‌اند.

مردودی ۴۴ درصد تاکسی‌های پایتخت در آزمون معاینه فنی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از فارس، حسین مقدم مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران درباره انجام معاینه فنی تاکسی‌های پایتخت اظهار داشت: از ابتدای سال تا 20 خرداد ، 14 هزار و 500 تاکسی معاینه فنی شده که 10 هزار مورد از این آمار مربوط به مراجعات اول خودروهای تاکسی است.

  وی افزود: در مجموع 44 درصد از تاکسی‌ها به علت نقص فنی در مراجعه اول مردود و در مراجعات بعدی پس از رفع ایراد موفق به اخذ معاینه فنی شده‌اند.

  مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران ادامه داد: امسال تاکسی‌های مدل سال 97 و قبل آن مشمول معاینه فنی هستند و این  تاکسی‌ها بر اساس سن باید هر 3 ماه یا 6 ماه جهت انجام معاینه فنی  به مراکز مربوطه مراجعه کنند.

  مقدم گفت: بر اساس مصوبه هیأت دولت انواع وسایل نقلیه عمومی با عمر 10 سال یا کمتر هر 6 ماه و با عمر بالای 10 سال هر 3 ماه باید نسبت به معاینه فنی آنها اقدام شود.

  وی خاطرنشان کرد: در مراجعه اول از رانندگان تاکسی دارای کارنامه معتبر پس از تأیید در سامانه «سیما تاکسی» تنها مبلغ 18 هزار تومان دریافت می‌شود.

  مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران  گفت: تخفیف حدود 50 درصدی و ایجاد این شرایط ویژه برای کمک به هزینه معاینه فنی خودروهای تاکسی توسط سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی انجام شده است

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط