اطلس خودروکار کلیک

۱۲۵۵ نقطه پر تصادف پایتخت مشخص شد+ جزئیات

عصر خودرو- بر اساس تفاهم نامه پلیس راهور پایتخت و متولیان مسیریاب بلد اطلاعات ۱۲۵۵ نقطه پرتصادف در تهران مشخص شد.

۱۲۵۵ نقطه پر تصادف پایتخت مشخص شد+ جزئیات
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از فارس، سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در تشریح جزییات این خبر اظهار داشت:با توجه  به ظرفیت‌های تاثیرگذار صنعت فناوری اطلاعات، ارائه این  دست اطلاعات، گامی بزرگ در رفع نقاط گلوگاهی و حادثه‌خیز و حل مشکلات ترافیکی شهر است.

  وی افزود:نقشه و مسیریاب" بلد" در همکاری با پلیس راهنمایی و رانندگی تهران، نقاط پرتصادف بزرگراه‌ها و معابر شهر تهران را در یک لایه  مجزا روی نقشه نمایش داده است.

  رئیس پلیس راهور تهران بزرگ بیان کرد : لایه پرتصادف با هدف افزایش ایمنی شهروندان و کاهش آمار تصادفات به نقشه بلد اضافه شده است و در هنگام رانندگی با هشدار مسیریاب "بلد" در هنگام نزدیک شدن به نقاط پرتصادف به کاربران و رانندگان اطلاع‌رسانی می‌شود.

  این مقام ارشد انتظامی مطرح کرد: 1255 نقطه پرتصادف ارائه شده مجموعه‌ای از نقاط در شهر تهران هستند که تصادف منجر به فوت در سال‌های 97 و 98 در آنها اتفاق افتاده است. بدیهی است که شاخص تصادفات خسارتی و جرحی نیز در این محدوده‌ها قابل توجه است.

  سردار مهماندار خاطر نشان کرد :براساس آمار ارائه شده از سوی مرکز فرماندهی کنترل هوشمند پلیس راهور، بیش از نیمی از تصادفات در بزرگراه‌های شهر تهران اتفاق ‌افتاده‌ و بزرگراه آزادگان، امام رضا(ع)، بسیج و تونل توحید بیشترین محدوده‌های پرتصادف را داشته‌اند.

  این مقام ارشد انتظامی اشاره کرد:  این نکته قابل توجه است که 45 درصد از افراد فوتی به دلیل عدم توجه به جلو دچار سانحه شده‌اند؛ همچنین 27 و 22 درصد تصادفات منجر به فوت به ترتیب بین ساعات 14 تا 20 و 20 تا 24 نیمه شب رخ داده‌اند بنابراین استفاده از نقشهٔ آنلاین و مسیریاب در طول مسیر یکی از نکاتی است که می‌تواند در رانندگی مطمئن و بی‌خطر نقش به‌سزایی داشته باشد.

  وی یادآور شد: لایه نقاط پرتصادف در نقشه و مسیریاب "بلد"، با امکان بزرگ‌نمایی این قابلیت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا این نقاط را با جزئیات بیشتری مشاهده کنند.

  رئیس پلیس راهور تهران بزرگ عنوان کرد: به منظور مشاهده محورها و نقاط پرتصادف، لازم است که لایهٔ نقاط پرتصادف را از قسمت لایه‌ها توسط کاربر فعال شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۱۳
    • خودرو امروز ۵۱۲
    • خودرو امروز ۵۱۱
    • خودرو امروز ۵۱۰
    • خودرو امروز ۵۰۹
    • خودرو امروز ۵۰۸
    • خودرو امروز ۵۰۷
    • خودرو امروز ۵۰۶
    • خودرو امروز ۵۰۵
    آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
    آرشیو