برنج

سخنگوی شورای شیراز:

ضعف قانونی مانع نظارت بر کارگاه‌های دوگانه‌سوزسازی خودروهاست

عصر خودرو- عضو و سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز اعتقاد دارد که ضعف قانون و نبود ابزارهای نظارتی کافی، مانع از نظارت دقیق و کارساز بر کارگاه‌های دوگانه‌سوز سازی خودروها شده است.

ضعف قانونی مانع نظارت بر کارگاه‌های دوگانه‌سوزسازی خودروهاست
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، سعید نظری سه‌شنبه 27 خرداد در جمع خبرنگاران گفت: طی ماه‌های اخیر اخبار آتش‌سوزی خودرو یا تصادف‌های منجر به آتش سوزی خودرو، بارها در رسانه‌ها منعکس شده که طی آن شهروندانی مصدوم شده یا فوت کرده‌اند.

  نظری با اشاره به وقوع حادثه رانندگی روز گذشته که منجر به فوت هفت نفر براثر سوختن شد، گفت: یکی از دلایل مهم وقوع چنین حوادث دلخراشی، وجود عیب در سیستم دوگانه سوز خودروها است.

  او با بیان اینکه موضوع بررسی و نظارت کارگاه‌های دوگانه‌سوزسازی خودروها در شیراز، توسط سازمان آتش‌نشانی، از یکماه قبل به جد در دستور کار قرار گرفته است، گفت: متاسفانه و علیرغم اهتمامی که وجود دارد، به دلیل خلاءهای قانونی، اقدامات کم تاثیر بوده است.

  نظری اضافه کرد: اگر آمارها بررسی شود، تاثیر نصبت غیرمجاز سیلندرهای گاز در خودروها، خصوصا بعد از افزایش نرخ بنزین، بر وقوع حوادث تلخی که طی آن خودرو آتش گرفته و سرنشین یا سرنشینان زنده در آتش سوخته‌ و فوت کرده‌اند، مشهود است.

  عضو شورای شیراز، با اشاره به حساسیت موضوع به دلیل ارتباط با ایمنی و جان شهروندان، گفت: رفع مشکلات قانونی در موضوع نظارت و نبود ابزارهای نظارتی کافی، نیازمند ورود دستگاه‌های مختلف حاکمیتی و قانونگذار است.

  نظری گفت: به دلیل ضعف قانون و نبود ابزارهای نظارتی لازم، مقابله با کارگاه‌های غیرمجازی که اقدام به نصب سیستم گازسوز روی خودروهای بنزینی می‌کنند، از توان شهرداری شیراز خارج بوده و نیازمند حمایت مدیریتی و قضایی است.

  او اضافه کرد: این موضوع را در قالب نامه‌ای خطاب به رئیس شورای اسلامی، اعلام و از ایشان درخواست کرده‌ام که مراتب از طریق فرمانداری و دادستانی شهرستان شیراز، مورد بررسی قرار گیرد.

  عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به تعامل مطلوب بین دستگاه‌ها و مجموعه‌های مختلف در این شهرستان و استان فارس، ابراز امیدواری کرد که با همراهی مجموعه مدیریتی و قضایی زمینه برای جلوگیری از تداوم این مشکل فراهم و دغدغه شهروندان مرتفع شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۹۰
    • خودرو امروز ۴۸۹
    • خودرو امروز ۴۸۸
    • خودرو امروز ۴۸۷
    • خودرو امروز ۴۸۶
    • خودرو امروز ۴۸۵
    • خودروامروز ۴۸۴
    • خودروامروز ۴۸۳
    • خودرو امروز ۴۸۲
    آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
    آرشیو