برنج

پیشنهاد ادغام دو شرکت خودروسازی بزرگ جهان

بزرگترین تولیدکنندگان خودرو کدامند؟

عصر خودرو- در صورتی که پیشنهاد ادغام دو خودروسازی بزرگ جهان، فیات کرایسلر و پژو تحقق یابد، این مجموعه جدید، به چهارمین خودروسازی بزرگ جهان تبدیل خواهد شد.

بزرگترین تولیدکنندگان خودرو کدامند؟
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از اقتصاد آنلاین، کمیسیون اروپا به تازگی تحقیقات گسترده‌ای را در خصوص برنامه‌ریزی برای ادغام خودروسازی‌های فیات کرایسلر (FCA) و پژو (PSA) آغاز کرد.

  طبق اعلامیه رسمی، کمیسیون نگران این است که معامله پیشنهادی ممکن است منجر به کاهش رقابت در بخش خودروهای تجاری سبک در چندین بازار اروپا شود.

  معاون حقوقی کمیسیون گفت: "فیات کرایسلر و پژوSA با دارا بودن سبدی بزرگ از برندها و مدل‌ها، جایگاه مستحکمی در ون‌های تجاری در بسیاری از کشورهای اروپایی دارند." وی افزود: "ما به دقت اثر منفی معامله پیشنهادی بر رقابت در بازارها را بررسی خواهیم کرد و اطمینان حاصل می‌کنیم که یک چشم‌انداز رقابتی سالم برای تمام اشخاص و مشاغل متکی به ون‌های تجاری باقی می‌ماند."

  اگر این معامله به حقیقت بپیوندد، چهارمین تولیدکننده بزرگ اتومبیل در جهان از نظر میزان فروش سالانه ایجاد می‌شود که بعد از خودروسازی‌های فولکس واگن، تویوتا و اتحاد استراتژیک بین رنو، نیسان و میتسوبیشی موتورز قرار می‌گیرد.

  گفتنی است که فیات کرایسلر با برندهای مشهوری همچون جیپ، دوج، رم و آلفا رومئو، هشتمین گروه خودروسازی بزرگ جهان در سال گذشته بود که در مجموع 4.42میلیون خودرو به فروش رساند. با افزودن 3.48میلیون دستگاه فروش پژو، شرکت تازه شکل گرفته با پیشی گرفتن از هوندا، فورد، هیوندای و جنرال موتورز به رتبه چهارم صعود می‌کند.

  در نمودار ارائه شده، میزان فروش خودروسازی‌های بزرگ جهان در سال 2019 را مشاهده می‌کنید؛

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط