برنج

موتورسیکلت‌ها به کولر و بخاری مجهز شدند

عصر خودرو- یک شرکت تجاری از تولید صندلی‌های جدیدی برای موتورسیکلت‌ها خبر داده که مجهز به امکاناتی برای گرم کردن یا سرد کردن بدن سرنشینان در زمستان و تابستان هستند.

موتورسیکلت‌ها به کولر و بخاری مجهز شدند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از مهر، گرما و سرمای محیط جانبی در تابستان و زمستان در زمان موتورسواری آزاردهنده است. با توجه به محدودیت‌های خاص این وسیله نقلیه، نمی‌توان در آنها وسایل سرمایشی و گرمایشی متعارف در خودروهای عادی را نصب کرد. از همین رو شرکت آمریکایی ایندین موتورسایکل صندلی خاصی موسوم به ClimaCommand طراحی کرده که مجهز به دکمه‌هایی برای ایجاد گرما و سرما است.

  با فشردن این دکمه‌ها بدنه صندلی گرم یا سرد می‌شود و انتقال این گرما و یا سرما به بدن موتورسواران در زمستان و تابستان حس مطبوعی را در آنها ایجاد می‌کند. مقدار این گرما و سرما نیز بر مبنای علاقه سرنشینان قابل تنظیم و تغییر است.

  صندلی یادشده با استفاده از نانو موادی از جنس گرافن تولید شده که خاصیت رسانایی آن را افزایش می‌دهد. ایجاد گرما و سرما در این صندلی هم با استفاده از یک ماژول ویژه ترموالکتریکی صورت می‌گیرد. برای راننده موتور و سرنشین صندلی عقب نیز قابلیت کنترل جداگانه میزان گرما و سرما به صورت اندک، متوسط و زیاد در نظر گرفته شده است. صندلی مذکور 1200 دلار قیمت دارد و بر روی طیف گسترده‌ای از موتورسیکلت‌ها قابل نصب است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط