برنج

با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شد:

راه اندازی خط رباتیک تمام اتوماتیک رنگ در پلاسکوکار سایپا

عصر خودرو- خط رباتیک و تمام اتوماتیک رنگ شرکت پلاسکوکار سایپا با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در شهرک صنعتی کاسپین قزوین راه اندازی شد.

راه اندازی خط رباتیک تمام اتوماتیک رنگ در پلاسکوکار سایپا
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از سایپانیوز، این خط دارای 12 ربات رنگ پاش است که سالانه ظرفیت رنگ آمیزی 720 هزار عدد سپر در 14 رنگ متفاوت را دارد.

  این ربات ها از آخرین تکنولوژی پودر کردن رنگ در دنیا موسوم به Atomize بهره می برند و می توانند رنگ مایع را با سرعت 19 تا 60 هزار دور در دقیقه به پودر تبدیل کرده و عمل پاشش را انجام دهند.

  این خط رنگ توسط متخصصان داخلی به ارزش 41 میلیارد ریال ساخته شد و ربات های آن به ارزش 5.2 میلیون یورو از یک شرکت آلمانی خریداری شد.

  طرف خارجی به دلیل اعمال دوباره تحریم های بین المللی تعهدات خود را انجام نداد اما این خط در سال رونق تولید توسط مهندسان و متخصصان گروه خودروسازی سایپا تکمیل و در سال جهش تولید راه اندازی شد.

  دو دستگاه ربات شعله گیری با دو نوع سوخت گاز مایع و CNG، دو دستگاه ربات با پاشش استر به صورت تک جزئی و دو جزئی، چهار دستگاه ربات پاشش کیلر و چهار نوع رنگ دو جزئی مایع الکترواستاتیک و معمولی ربات های 12گانه این خط تمام اتوماتیک را تشکیل می دهند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط