لیزینگ گردشگری

آغاز طرح بخشودگی جرایم موتورسیکلت و ماشین آلات کشاورزی

عصر خودرو- طرح بخشودگی جرائم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها و ماشین‌آلات کشاورزی آغاز شد.

آغاز طرح بخشودگی جرایم موتورسیکلت و ماشین آلات کشاورزی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از روابط عمومی بیمه ملت، طبق دستور بیمه مرکزی، شرکت‌های بیمه موظف شده‌اند از اول تیر تا 31 شهریور سال 99 به مدت سه ماه برای اجرای بخشودگی  100 درصدی جرائم (موضوع بند (ب) ماده 24 قانون  بیمه احباری شخص ثالث) موتورسیکلت و ماشین‌آلات کشاورزی فاقد بیمه‌نامه اقدام کنند. البته این بخشودگی برای بیمه‌نامه‌های یک ساله اعمال می‌شود.

  با توجه به اجباری بودن بیمه شخص ثالث برای تمامی موتورسیکلت‌ها و ماشین‌آلات کشاورزی، اگر صاحبان موتورسیکلت و ماشین‌آلات کشاورزی تا به حال برای خرید بیمه شخص ثالث اقدام نکرده باشند یا تمدید بیمه‌نامه آنها به موقع انجام نشده باشد، در زمان خرید بیمه موظف به پرداخت جریمه دیرکرد هستند.

  اما در حال حاضر طرح ملی بخشودگی جرائم دیر کرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها فرصت مناسبی را برای موتورسواران ایجاد کرده است تا این افراد بتوانند با پرداخت حق بیمه مناسب و بدون احتساب جریمه دیرکرد، از حمایت‌های بیمه‌ای برخوردار شوند.

  متاسفانه در حال حاضر حدود 10 میلیون موتورسیکلت در کشور تردد دارند که فقط 5 درصد آنها بیمه‌نامه دارند و 95 درصد آنها بدون بیمه‌نامه شخص ثالث موتورسیکلت تردد می‌کنند.

  بیمه ملت نیز به عنوان یکی شرکت های پشتیان حقوق بیمه گزاران خود مجری این طرح است.شما می توانید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به نمایندگی های بیمه ملت سراسر کشور مراجعه و از مزایای این طرح استفاده کنید.

  برچسب ها
  کرمان موتور