برنج

تأیید مشخصات بیش از ۱۶ هزار خودرو عمومی برای تبدیل به گازسوز

عصر خودرو- مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از تأیید مشخصات بیش از ۱۶ هزار و ۲۳۰ خودرو برای تبدیل به گازسوز از ابتدای راه‌اندازی سامانه جدید طرح رایگان دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی خبر داد.

تأیید مشخصات بیش از ۱۶ هزار خودرو عمومی برای تبدیل به گازسوز
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از وزارت نفت، محمدحسین باقری گفت: تاکنون در مجموع مشخصات 76 هزار خودرو در سامانه جدید ثبت شده است که از این تعداد، مشخصات 16 هزار و 234 خودرو تأیید و مشمول تبدیل شناخته شده است.

  وی با تأکید بر اینکه از این تعداد 3 هزار و 773 خودرو تاکنون به گازسوز تبدیل شده‌اند، افزود: 8 هزار و 598 دستگاه خودرو عمومی از این تعداد نیز مشخصات آنها تأیید و فرآیند نوبت‌دهی آنها انجام شده و در انتظار تبدیل به سر می‌برند.

  مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تأکید کرد: 3 هزار و 863 خودرو عمومی نیز در سامانه ثبت شده است که مالکان آنها در انتظار تأیید مشخصات و فرآیند نوبت‌دهی به سر می‌برند.

  باقری همچنین درباره آخرین آمار متقاضیان دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی در شهر تهران گفت: از ابتدای آغاز فرآیند ثبت‌نام در سایت جدید، در مجموع 219 خودرو عمومی در شهر تهران به گازسوز تبدیل شده و 640 خودرو نیز در انتظار تبدیل به سر می‌برند.

  وی تأکید کرد: با توجه به اینکه فرآیند نوبت‌دهی بر اساس زمان ثبت‌نام انجام می‌شود، لازم است متقاضیان این طرح هرچه زودتر نسبت به ثبت مشخصات و تکمیل فرآیند ثبت‌نام خود در سامانه اقدام کنند.

  مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اظهار کرد: خوشبختانه ظرفیت تبدیل کافی در کارگاه‌های تبدیل وجود دارد و آمادگی داریم در صورت نیاز و افزایش استقبال متقاضیان، این ظرفیت باز هم افزایش یابد.

  به گزارش شانا، سامانه جدید طرح رایگان دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی به‌منظور سهولت در فرآیند ثبت‌نام، نوبت‌گیری و بررسی نهایی متقاضیان گازسوز کردن خودروهای عمومی به‌طور رسمی رونمایی شد که متقاضیان از جمله مالکان خودروهای تاکسی عمومی و وانت‌بارها، نیسان و کامیونت می‌توانند با مراجعه به این سامانه اینترنتی به آدرس https://gcr.niopdc.ir که از روز سه‌شنبه (٢٣ اردیبهشت‌ماه سال جاری) فعال شد، ثبت‌نام خود را نهایی و نوبت‌گیری کنند.

  بر پایه مصوبه اخیر شورای اقتصاد، از طریق اعطای تسهیلات رایگان، حدود یک میلیون و 460 هزار خودرو به سمت سوخت پاک و ارزان سی‌ان‌جی هدایت خواهند شد که شامل 100 درصد بخش حمل‌ونقل مسافر و بار در کشور است.

  هم‌اکنون زیرساخت‌ها برای افزایش سهم سی‌ان‌جی در سبد سوخت خودروها و توزیع روزانه حدود 40 میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی در کشور وجود دارد و پیش‌بینی می‌شود با اجرای این طرح، توزیع سی‌ان‌جی از روزانه حدود 21 میلیون مترمکب کنونی تا روزانه 30 میلیون مترمکعب افزایش یابد.

  ایران با دسترسی به منابع عظیم گازی و بهره‌مندی حدود 96 درصد از جمعیت کشور از نعمت گاز، زیرساخت‌های بهتری برای توسعه‌ این صنعت دارد که نگرانی بابت قطعی سوخت و در دسترس نبودن آن وجود نداشته و ایجاد ایستگاه‌های سی‌ان‌جی با سرعت زیاد به دلیل توسعه شبکه گازرسانی از آن جمله است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط