برنج

برنامه الکتریک‌سازی مازراتی با خودروی Ghibli آغاز شد

عصر خودرو-شرکت مازراتی تصمیم گرفت تا یکی از مهمترین برنامه‌های خود، یعنی الکتریک‌سازی خودروها را با ارائه مدل پلاگین هیبریدی Ghibli آغاز کند.

برنامه الکتریک‌سازی مازراتی با خودروی Ghibli آغاز شد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۱:۰۰
  • برنامه الکتریک‌سازی مازراتی با خودروی Ghibli آغاز شد
  • برنامه الکتریک‌سازی مازراتی با خودروی Ghibli آغاز شد
  • برنامه الکتریک‌سازی مازراتی با خودروی Ghibli آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فرآیند الکتریک‌سازی اتومبیل‌های مازراتی با مدل Maserati Ghibli آغاز شده و این خودرو حالا در نمونه‌ای هیبریدی به بازار عرضه خواهد شد. مدل Maserati Ghibli هیبریدی، موتور بنزینی V6 دو لیتری و چهار سیلندری را با نمونه 48V هیبریدی تعویض کرده است که حالا 325 اسب‌بخار را در اختیار خریدار خود قرار می‌دهد.

این خودرو همچنین گشتاوری مطابق با 332 پوند بر فیت را با خود به همراه دارد. شرکت مازراتی مدعی است این سیستم جدید قدرتی مشابه با مدل بنزینی دارد با این تفاوت که 25 درصد آلودگی کمتری تولید می‌کند. در ادامه این شرکت اظهار داشته که سیستم جدید اتومبیل Maserati Ghibli می‌تواند صفر تا صد خود را در 8.7 ثانیه طی کند و در نهایت به سرعت 158 مایل بر ساعت برسد. این اتومبیل نمونه‌ای هشت سرعته و اتوماتیک به حساب می‌آید و به عنوان مدلی هیبریدی بسیار قدرتمند است.

موتور کمکی 2.0 لیتری درون خودرو نمونه‌ای همانند مدل‌های قرار گرفته بر روی اتومبیل‌های آلفا رومئو است. تنها تغییری که شرکت مازراتی ایجاد کرده آن است که با اعمال تنظیمات جدید گشتاور آن را قدرتمندتر ساخته است. این موتور با نمونه 48V به خوبی سازگاری دارد و کمک می‌کند باطری‌ها با سرعت و کیفیت بیشتری انرژی خود را به دست آورند.

شرکت مازراتی همچنین سعی داشته با اعمال سیستم پلاگین هیبریدی برای 48V از افزایش وزن غیرضروری جلوگیری کند. رئیس الکتریک‌سازی اتومبیل‌ها در مازراتی اخیراً طی مصاحبه‌ای اظهار داشت: "ما تحقیقاتمان را انجام دادیم و دیدیم برای افزایش ارزش خودرو نیاز است که اتومبیل حداقل 50 کیلومتر را با انرژی باطری‌ها طی کند.

اما چنین قابلیتی یک باطری بزرگ با وزن زیاد لازم دارد. به طور معمول موتورهای بنزینی قدرت بالایی دارند و نمونه‌های الکتریکی ضعیف عمل می‌کنند. با این تفاسیر ما متوجه شدیم که 48V بهترین انتخاب برای Maserati Ghibli است". گفتنی است؛ تولید رسمی این اتومبیل در ماه سپتامبر آغاز می‌شود و ابتدا در انگلیس عرضه خواهد شد. همچنین خریداران می‌توانند از حالا Maserati Ghibli را با مبلغ 58000 یورو پیش‌خرید کنند.

برچسب ها
کرمان موتور
مطالب مرتبط