برنج

کاهش ۳۰ درصدی فروش جهانی خودروهای فولکس واگن

عصر خودرو- شرکت خودروسازی فولکس واگن آلمان اعلام کرد با شیوع کرونا در نیمه اول سال جاری میلادی، میزان خودروهای تحویلی این شرکت در جهان در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته ۲۷.۴ درصد کاهش یافته و به زیر ۳.۹ میلیون دستگاه رسیده است.

کاهش ۳۰ درصدی فروش جهانی خودروهای فولکس واگن
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم، فولکس واگن آلمان اعلام کرد میزان خودروهای تحویلی این شرکت در سراسر جهان در ماه ژوئن با 17.5 درصد کاهش نسبت به سال گذشته به 804100 دستگاه رسیده است.

  به گفته فولکس واگن، در نیمه اول سال جاری میلادی، میزان خودروهای تحویلی در جهان در مقایسه با سال گذشته 27.4 درصد کاهش یافته و به زیر 3.9 میلیون دستگاه رسیده است.

  این در حالی است که سقوط فروش در ماه ژوئن نسبت به ماه قبل از آن کمتر بود. در ماه می، میزان خودروهای تحویلی فولکس واگن در سراسر جهان در نتیجه بحران بیماری کووید-19 تقریباً 34 درصد نسبت به ماه مشابه در سال گذشته کاهش داشته است.

  با تحویل 255200 خودرو در بازار خانگی یعنی در اروپای غربی، واحد فروش فولکس واگن از افت شدید ماه مه تا حدودی بهبود یافته اما در مقایسه با سال گذشته هنوز تقریبا 30 درصد کاهش داشته است.

  در چین نیز، فولکس واگن طی ماه ژوئن 341000 دستگاه خودرو تحویل داد در حالی که فروش سالانه فقط 3.9 درصد کاهش یافته است. در ماه قبل ، تحویل خودروهای فولکس واگن در چین حتی افزایش یافته بود.

  هربرت دیس، رئیس هیئت مدیره فولکس واگن گفت: به دلیل بیماری کووید-19 یک "نیمسال دشوار" برای فولکس واگن در چین رقم خورد. وی همچنین از اینکه بهبودی سریع از آوریل رخ داده است ابراز خرسندی کرد.

  بر اساس این گزارش، برنامه این شرکت آلمانی برای سرمایه گذاری 4 میلیارد یورویی در چین در سال 2020 "بدون تغییر" باقی خواهد ماند. دیس تأکید کرد که 40 درصد از سرمایه گذاری فولکس واگن در چین صرف خودروهای برقی خواهد شد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط