برنج

راه‌اندازی اولین تاکسی بدون راننده در روسیه تا ۴ سال آینده

عصر خودرو- معاون وزیر حمل و نقل روسیه اعلام کرد که اولین ناوگان تاکسی بدون راننده این کشور ممکن است در چند سال آینده در پایتخت روسیه شروع به فعالیت کند.

راه‌اندازی اولین تاکسی بدون راننده در روسیه تا ۴ سال آینده
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم، آلکسی سمیونوف، معاون وزیر حمل و نقل روسیه، اعلام کرد که ناوگان تاکسی بدون راننده ممکن است در چند سال آینده در پایتخت روسیه شروع به فعالیت کند.

  وی گفت: اگر ما به طور مؤثر شروع به اجرای برنامه ای کنیم که با کمک شرکت های دولتی ذینفع (وزارت حمل و نقل ، وزارت کشور و وزارت صنعت و تجارت) در حال توسعه آن هستیم ، من معتقدم که 2024 سالی خواهد بود که بتوانیم ناوگان تاکسی های بدون راننده را راه اندازی کنیم.

  بر اساس این گزارش، خدمات تاکسی بدون راننده قرار است توسط غول فناوری روسیه یعنی شرکت یاندکس ارائه شود. آزمایش بیش از یکصد خودرو رباتیک در حال حاضر در حال انجام است.

  شرکت یاندکس در سال 2017 برای اولین بار از اتومبیل بدون راننده خود رونمایی و اعلام کرد که وارد بازار فناوری خودروهای بدون راننده شده است.

  این شرکت همچنین در آن سال اعلام کرد که قصد دارد تا از خدمات آنلاین موجود خود مانند ناوبری و نقشه ، نظارت بر ترافیک و شناسایی تصویر برای شعبه دیگر خود که خدمات تاکسی مانند تاکسی های اوبر ارائه خواهد کرد، استفاده کند.

  در سال 2018 اتومبیل های بدون راننده به صورت آزمایشی در مسکو و تاتارستان به بهره برداری رسید. لیست مناطقی که آزمایشات در حال انجام است اخیراً به سیزده منطقه افزایش یافته است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط