برنج

نرخ ارز؛ عامل تعیین‌کننده در بازار خودرو

عصر خودرو- بررسی بازار خودروی پایتخت حاکی از تداوم رشد قیمت‌ها است، قیمت‌هایی که در دسته خودروهای داخلی در مقایسه با ۱۰ روز گذشته رشد یک تا ۱۴ میلیون تومانی نشان می‌دهد و کارشناسان عامل اصلی نوسانات این روزهای قیمت‌ها را بی‌ثباتی نرخ ارز اعلام می‌کنند.

نرخ ارز؛ عامل تعیین‌کننده در بازار خودرو
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، امروز در گروه سایپا و در مقایسه با قیمت‌های 10 روز پیش، هر دستگاه پراید 111 با رشد یک میلیون تومانی به 89 میلیون تومان، پراید 131 با رشد 1.5 میلیون تومانی به 78.5 میلیون تومان، وانتپراید با رشد سه میلیون تومانی به 91 میلیون تومان، هر دستگاه تیبا صندوق‌دار با رشد سه میلیون تومانی به 92 میلیون تومان، تیبا 2 با رشد 14 میلیون تومانی به 102 میلیون تومان، ساینا با رشد 4.5 میلیون تومانی به 103 میلیون تومان و کوئیک با رشد چهار میلیون تومانی به 113 میلیون تومان قیمت خوردند.

  در گروه ایران‌خودرو، هر دستگاه پژو 206 تیپ 2 با رشد 6 میلیون تومانی به 151 میلیون تومان، پژو 206 تیپ 5 با رشد یک میلیون تومانی به 178 میلیون تومان، پژو 206 وی هشت با رشد پنج میلیون تومانی به 179 میلیون تومان، سمند ال.ایکس با رشد سه میلیون تومانی به 136 میلیون تومان، پژو 405 جی.ال.ایکس با رشد سه میلیون تومانی به 130 میلیون تومان، همچنین پژو 207 دنده‌ای، اتوماتیک و اتوماتیک صندوق‌دار به ترتیب 229، 290 و 294 میلیون تومان قیمت‌گذاری شدند.

  کارشناسان، همچون هفته‌های قبل بازار خودرو را متاثر از نرخ ارز توصیف می‌کنند. به اعتقاد آنان، تبدیل شدن خودرو از یک کالای مصرفی به سرمایه‌ای در سال‌های گذشته وضعیت کنون قیمت‌ها را رقم زده است، به طوری که صاحبان خودرو به طمع افزایش قیمت‌ها به موازات افزایش نرخ ارز، از فروش امتناع کرده یا قیمت‌های بالای غیرواقعی بر خودروها قرار می‌دهند.

  به گفته آنان، پیش‌فروش‌های اخیر دو خودروساز بزرگ کشور نیز هیچ تاثیری در بازار و قیمت‌ها نداشته، زیرا تحویل این خودروها در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن مربوط به ماه‌های آینده است و از طرفی، در شرایط کنونی صاحبان خودروها به فکر کسب سود بیشتر با ارائه قیمت‌های بالاتر هستند.

  به گزارش ایرنا، امروز و در دسته مونتاژی‌ها افزایش قیمت‌ها شدیدتر است، به طوری که هر دستگاه چانگانسایپا (که با توقف تولید مواجه شده) با رشد 16 میلیون تومانی نسبت به 10 روز پیش به 350 میلیون تومان، سراتو با رشد 20 میلیون تومانی به 570 میلیون تومان، پژو 2008 مدل 99 با رشد 70 میلیون تومانی به 700 میلیون تومان، جک اس 5 با رشد 45 میلیون تومانی به 510 میلیون تومان و هایما اس7 ایران خودرو با رشد 60 میلیون تومانی در رنگ سفید به 530 میلیون تومان (رنگ مشکی آن 550 میلیون تومان) قیمت خوردند.

  گزارش‌ها از بازار حاکی است، به موازات نبود فروشنده واقعی، خریداری هم در بازار وجود ندارد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۹۷
    • خودرو امروز ۴۹۶
    • خودرو امروز ۴۹۵
    • خودرو امروز ۴۹۴
    • خودرو امروز ۴۹۳
    • خودرو امروز ۴۹۲
    • خودرو امروز ۴۹۱
    • خودرو امروز ۴۹۰
    • خودرو امروز ۴۸۹
    آخرین بروزرسانی ۶ ساعت پیش
    آرشیو