اطلس خودروکرمان خودرو

سگ های رباتیک در فورد مشغول به کار شدند

عصر خودرو-شرکت فورد در یک طرح آزمایشی برای کاهش هزینه های خود از دو سگ رباتیک استفاده می کند. این ربات ها وظیفه اسکن کردن کل کارخانه را بر عهده دارند.

سگ های رباتیک در فورد مشغول به کار شدند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴:۰۰
  • سگ های رباتیک در فورد مشغول به کار شدند
  • سگ های رباتیک در فورد مشغول به کار شدند
  • سگ های رباتیک در فورد مشغول به کار شدند

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از مهر، شرکت خودروسازی فورد در یک طرح آزمایشی جدید 2 سگ رباتیک را به کار گرفته تا در وقت و هزینه های کارخانه های خود در آمریکا صرفه جویی کند.

این سگ های رباتیک توسط شرکت بوستون دینامیکز ساخته شده اند و فورد آنها را در تاسیسات «ون دایک» خود در ایالت میشیگان به کار گرفته است.

هریک از ربات ها مجهز به 5 دوربین هستند و می توانند با یک بار شارژ به مدت 2 ساعت با سرعت 3 مایل بر ساعت حرکت کنند. فورد از آنها برای اسکن کردن کف کارخانه استفاده می کند. این اسکن ها به مهندسان کمک می کند طراحی رایانشی از تاسیسات را قبل از تنظیم ابزار آلات، آپدیت کنند.

ربات های بوستون دینامیکز می توانند به نقاطی از کارخانه تردد کنند که دسترسی به آنها کار مشکلی است. این امر اسکن از کارخانه را راحت تر می کند. همچنین به گفته کارشناسان هزینه تهیه چنین اسکنی از کل کارخانه حدود 300 هزار دلار است اما با استفاده از ربات ها مقدار آن کاهش می یابد.

مارک گادریس  مدیر مهندسی دیجیتال فورد در این باره می گوید: طی گذر زمان تغییراتی در کارخانه ایجاد می شود که قبلا برای آنها برنامه ریزی نشده است. با استفاده از این ربات ها می توان کل کارخانه را اسکن کرد. به این ترتیب مهندسان می توانند طراحی سازه در وضعیت فعلی را رصد کنند و یک مدل مهندسی جدید بسازند. این مدل دیجیتال در مرحله بعد برای تنظیم ابزارآلات کارخانه جهت تولید محصولات جدید به کار می رود.

در حال حاضر این ربات ها طوری برنامه ریزی شده اند که مسیر خاصی را طی کنند و اپراتور می تواند از فاصله 50 متری آنها را کنترل کند. اما قرار است در آینده ربات ها طوری تنظیم شود که بتوان از راه دور آنها را کنترل کرد.

برچسب ها
KLTکرمان موتور