اطلس خودرو

قدرتمندترین خودرو برقی را بشناسید

عصر خودرو-لامبورگینی اقدام به ساخت خودرویی برقی کرده است که مجهز به سوپرشارژور سیان است.

قدرتمندترین خودرو برقی را بشناسید
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸:۰۰
  • قدرتمندترین خودرو برقی را بشناسید
  • قدرتمندترین خودرو برقی را بشناسید
  • قدرتمندترین خودرو برقی را بشناسید

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، لامبورگینی اقدام به ساخت خودرویی برقی کرده است که با این کار به دنیای هیولا‌های آماده هاردکور بازگشته است. Essenza SCV12 این یک hypercar ساخته شده توسط لامبو Squadra Corse بخش است .

لامبو می‌گوید SCV12 دارای قدرتمندترین V12 ساخته شده است و بیش از 819 اسب بخار قدرت را بدون نیاز به کمک هیبریدی مانند مجهز به سوپرشارژور سیان با اگزوز طراحی شده توسط Capristo تحویل می‌دهد.

تمام این نیرو از طریق گیربکس متوالی شش سرعته به چرخ‌های عقب فرستاده می‌شود. ظاهر نمایشی SCV12 به طور معمول لامبو است. SCV12 نسبت به اتومبیل GT3 دارای نیروی کمتری است.

این خودرو فوق العاده جذاب از دستگاه‌های هوازی مانند جلوپنجره دوتایی و ورودی قوچ هوای جلو برای افزایش قدرت و همچنین گرفتن قدرت استفاده می‌کند. شکاف جلویی را که از Huracan Super Trofeo EVO Huracan Super Trofeo EVO است، از اسپویلر‌های عظیم کربن ساخته شده  است.

لامبو سازنده این خودرو همچنین می‌گوید که گیربکس این هیولا، به صورت مکانیکی از طریق بازو‌ها به سیستم تعلیق متصل می‌شود و استحکام پیچشی را افزایش می‌دهد. در‌های قیچی تجارت لامبو باقی مانده است.

Essenza SCV12 به لطف شاسی مونوکوک فیبر کربن نسل جدید و بدون رولک داخلی، از نسبت قدرت به وزن استثنایی 1.66 اسب بخار بر کیلوگرم برخوردار است. Essenza SCV12 همچنین اولین خودروی GT است که برای رعایت قوانین ایمنی نمونه اولیه FIA ساخته شده است.

برای اطمینان از حداکثر چابکی و پایداری حتی در پر فشار‌ترین مسیر‌ها، راه حل‌های سینماتیک با الهام از نمونه‌های مسابقه‌ای مانند سیستم تعلیق عقب فشار میله نصب شده به طور مستقیم بر روی جعبه دنده اتخاذ شده است. این پانوراما توسط لاستیک‌های مخصوص Pirelli نرم و صاف نصب شده بر روی رینگ‌های منیزیم (قسمت عقب 19 اینچی، 20 اینچی)، که دیسک‌های ترمز و کالیپر‌هایی را که توسط Brembo Motorsport تولید شده است قاب می‌کند.

مائوریزیو رگیگی، مدیر فنی فنی اتومبیللی لامبورگینی، گفته است که  Essenza SCV12 بیان نهایی موتور VR1212 است که نمادی از نام تجاری ما از سال 1963 است. این پروژه‌ای است که در آن ما به دنبال کمال مهندسی با آیرودینامیک تصفیه شده هستیم. طراحی آینده نگر و راه حل‌های نوآورانه مانند مونوکوک کربن بدون قفل داخلی. نتیجه یک ماشین جذاب و غیر قابل انعطاف است، متولد مسابقه و نشان دادن ویژگی‌هایی که باعث شده لامبورگینی در سراسر جهان مشهور شود.

برچسب ها
کرمان موتور