اطلس خودرو

ساخت فورد موستانگ تمام الکتریکی بر پایه تسلا

عصر خودرو- تسلا و فورد، خودروسازهای آمریکایی هستند که تمرکز اولی بر ساخت خودروهای سریع و الکتریکی است و دیگری بر ساخت شاسی بلند و وانت در آمریکای شمالی تمرکز دارد.

ساخت فورد موستانگ تمام الکتریکی بر پایه تسلا
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از دنیای اقتصاد، فورد قصد دارد موستانگ را به‌عنوان خودروی کوپه در خط تولید خود حفظ کند. گذشته از اینها، موستانگ پرفروش‌ترین خودروی اسپرت است که 70 درصد از میزان فروش آن متعلق به آمریکا است. حالا موستانگ تمام الکتریکی، بر پایه تسلا در راه است که ابتدا ساخت آمریکا به نظر می‌رسد، اما در اصل تولیدی از شرکت روسی آویار موتورز است.
    این خودرو که آویار R67 نام دارد، برای افرادی است که علاقه‌ای به کراس اوور موستانگ Mach-E الکتریکی نشان ندادند. طراحی این خودرو، یادآور موستانگ دو سرنشین کانسپت، از سال 1962 میلادی است. این خودرو روی پلتفرم تسلا مدل S قرار می‌گیرد. قطعات بدنه به‌دلیل باتری آلومینیومی مدل S، دارای وزن سبک‌تری هستند. نیروی این خودرو از دو موتور الکتریکی تامین می‌شود که می‌توانند 100 کیلووات در ساعت تولید کنند و با سوپر شارژرهای تسلا سازگاری دارند. فضای داخلی این خودرو آشنا به نظر می‌رسد؛ چراکه امکانات تسلا از قبیل سیستم اطلاعات و سرگرمی و سیستم سرمایشی فورد موستانگ در آن به‌کار رفته‌اند. نمونه اولیه R67 با نیروی الکتریکی 840 اسب بخار (618 کیلووات) و پر کردن صفر تا 62 ظرف 2/ 2 ثانیه، در راه است. قیمت این خودرو هنوز اعلام نشده است.

    برچسب ها
    کرمان موتور
    مطالب مرتبط