شهر خودرو

معاون شهردار تهران خبر داد:

راه‌اندازی موزه اتوبوس در آینده‌ای نزدیک

استفاده ۹۹ درصد مسافران از ماسک

عصر خودرو- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اقدامات صورت گرفته در حوزه حمل و نقل و ترافیک را در ایام کرونا تشریح کرد.

راه‌اندازی موزه اتوبوس در آینده‌ای نزدیک
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، سید مناف هاشمی اقدامات صورت گرفته حوزه حمل و نقل و ترافیک را در ایام کرونا تشریح کرد و گفت: الزام استفاده از ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اقدام بسیار خوبی بود گرچه اندکی زمان برد تا شهروندان با فرهنگ استفاده از ماسک مأنوس شوند و از حدود 10 درصد استفاده از ماسک آغاز کردیم اما اکنون بالغ بر 99 درصد مسافران در ناوگان عمومی شهر اعم از اتوبوس و مترو و تاکسی از ماسک استفاده می‌کنند.

  هاشمی بر شستشو و ضدعفونی روزانه ناوگان عمومی شهر تاکید کرد و افزود: از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا ضدعفونی و شستشوی ناوگان عمومی در پایانه‌های اتوبوسرانی و ناوگان ریلی شهر در حال انجام است، همچنین تلاش شده با تمام ظرفیت به شهروندان در ناوگان عمومی شهر خدمات رسانی صورت گیرد.

  معاون شهردار تهران در ادامه به لغو طرح ترافیک در ایام کرونا اشاره و تصریح کرد: در روزهایی که طرح ترافیک اجرا شد هم با ظرفیت 50 درصدی اجرا شد، به طوریکه ساعت اجرای طرح از ساعت 7:30 تا 14:30 در نظر گرفته شده بود.

  به گفته وی، این نگاه در مورد اجرای طرح ترافیک وجود داشت که اگر سخت گیری داشته باشیم مسافران مترو و اتوبوس افزایش می‌یابد و گرچه استفاده از ماسک الزامی است اما امکان رعایت فاصله اجتماعی وجود نخواهد داشت، این در حالیست که با اجرای طرح ترافیک برابر تغییرات صورت گرفته (کاهش ساعات طرح ترافیک ) برابر گزارشات افزایش مسافران را در ساعات مذکور شاهد نبودیم به همین منظور گزارشات به ستاد ملی کرونا داده شده و امیدواریم از ابتدای شهریور ماه اجرای طرح ترافیک به منظور برقراری نظم شهری مجددا آغاز شود.

  بنا براعلام روابط عمومی معاونت حمل و نقل شهرداری تهران، وی در ادامه از راه‌اندازی موزه اتوبوس در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: راه اندازی موزه اتوبوس در دستور کار قرار که بر اساس آن یک اتوبوس دو طبقه به عنوان موزه اتوبوس مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۳۲
    • خودزو امروز ۵۳۱
    • خودرو امروز ۵۳۰
    • خودرو امروز ۵۲۹
    • خودرو امروز ۵۲۸
    • خودرو امروز ۵۲۷
    • خودرو امروز ۵۲۶
    • خودرو امروز ۵۲۵
    • خودرو امروز ۵۲۴
    آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
    آرشیو