آرین موتور

در ماه جولای

صادرات خودروی کره‌جنوبی برای چهارمین ماه متوالی افت کرد

عصر خودرو- یک گزارش جدید دولتی نشان داد که صادرات خودروی کره‌جنوبی به علت تأثیرات منفی پاندمی کرونا بر اقتصاد جهان برای چهارمین ماه متوالی افت کرده است.

صادرات خودروی کره‌جنوبی برای چهارمین ماه متوالی افت کرد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از مهر، یک گزارش جدید دولتی نشان داد که صادرات خودروی کره‌جنوبی به علت تأثیرات منفی پاندمی کرونا بر اقتصاد جهان برای چهارمین ماه متوالی افت کرده است.

  طبق گزارش وزارت تجارت صنعت و انرژی، تعداد خودروهای صادر شده ساخت داخل در ماه جولای به 181,362 دستگاه رسید که این 11.7 درصد نسبت به ماه گذشته سقوط کرده است.

  سقوط صادرات خودروی کره‌جنوبی برای چهارمین ماه متوالی تکرار شد اما شتاب این سقوط کاهش یافت. صادرات خودروی کره‌جنوبی در ماه آوریل 44.6 درصد، در ماه می 57.5 درصد و در ماه ژوئن 40.1 درصد سقوط کرده بود.

  کاهش میزان سقوط صادرات به این علت بود که تقاضای خودرو در آمریکای شمالی و اروپا با برداشته شدن قرنطینه کرونا، بهبود یافته بود.

  از لحاظ ارزش صادرات در ماه جولای صادرات خودرو 4.2 درصد نسبت به سال قبل سقوط کرد و به 3.66 میلیارد دلار آمریکا رسید. این در حالی بود که در ماه‌های قبلی ارزش صادرات خودرو با شدت بالایی سقوط کرده بود.

  تعداد خودروهای فروخته شده در بازار داخلی کره در ماه جولای 8.9 درصد رشد کرد و به 164,539 دستگاه رسید.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط