اطلس خودروکرمان خودرو

ورود ۱۸۰۰ مرسدس بنز برقی به ناوگان آمازون

عصر خودرو- شرکت آمازون در راستای کاهش آلایندگی کسب و کار خود تا سال ۲۰۴۰ تعداد ۱۸۰۰ دستگاه ون برقی برای ناوگان تحویل کالای اروپایی خود به شرکت مرسدس بنز سفارش داد.

ورود ۱۸۰۰ مرسدس بنز برقی به ناوگان آمازون
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، آمازون اعلام کرد که عمده خودروهای برقی مرسدس بنز امسال وارد خدمت خواهند شد و سفارش این شرکت شامل 1200 دستگاه مدل برقی اسپرینتر و 600 دستگاه مدل برقی ویتوس است.

  این سفارش بزرگترین سفارشی است که تاکنون برای خودروهای برقی مرسدس بنز انجام گرفته و شامل 800 ون برای آلمان و 500 ون برای انگلیس است.

  با این حال کمتر از سفارش اخیر آمازون برای 100 هزار دستگاه ون تحویل کالای برقی از شرکت ریویان اتوموتیو است که این غول فروش اینترنتی در آن سرمایه گذاری کرده است.

  جف بزوس، مدیرعامل آمازون در بیانیه ای اعلام کرد توافق اخیر بخشی از حرکت این شرکت برای ایجاد ناوگان حمل و نقل پایدار در جهان است.

  مرسدس بنز روز جمعه به تعهد جوی پیوست که سال گذشته از سوی آمازون آغاز شد و از امضا کنندگان می خواهد انتشار آلایندگی کسب و کارشان را تا سال 2040 به صفر برسانند. این شرکت خودروسازی پیش از این اعلام کرده بود داشتن ناوگان خودروهای پاک را تا سال 2039 هدف گذاری کرده است.

  آمازون در سال 2018 بزرگترین مشتری ون غیربرقی اسپرینتر مرسدس بنز شد و 20 هزار دستگاه از این خودرو را برای تحویل کالا سفارش داد.

  بر اساس گزارش رویترز، سایر شرکتهای تحویل کالا به دنبال برقی کردن ناوگان خودروهایشان هستند. شرکت یونایتد پارسل سرویس در ژانویه 100 هزار خودروی تحویل کالا به شرکت انگلیسی Arrival Ltd سفارش داد.

  شرکتهای خودروسازی دیگر در تلاش برای عرضه ونهای برقی به بازار هستند. فورد موتور قصد دارد یک مدل تمام برقی ون ترانزیت را در سال 2022 در آمریکای شمالی عرضه کند و جنرال موتورز قصد دارد تولید یک ون برقی را در اواخر سال 2021 آغاز کند.

  برچسب ها
  KLTکرمان موتور
  مطالب مرتبط