اطلس خودروکرمان خودرو

سرویس تاکسی رباتیک در پکن آزمایش می شود

عصر خودرو- شرکت بایدو طرح آزمایشی سرویس خودروهای خودران در پکن را با ناوگانی شامل ۴۰ اتومبیل در منطقه ای با ۴۳۵ مایل جاده با ۱۰۰ ایستگاه ارائه می کند.

سرویس تاکسی رباتیک در پکن آزمایش می شود
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از مهر، شرکت چینی بایدو در ماه آگوست سرویس تاکسی رباتیک خود را در شهرهای چانگشا و سانگژو ارائه کرد. اکنون این شرکت سرویس «آپولو گو» را در پکن ارائه کرده است. این نخستین سرویس خودروی خودرانی است که در پایتخت چین ارائه می شود.

  این سرویس در 435 مایل جاده با 100 ایستگاه ارائه می شود که چند منطقه مسکونی و تجاری را در بر می گیرد. بایدو اعلام کرده این طولانی ترین شبکه جاده ای است که برای آزمایش خودروهای خودران (همراه سرنشین) در چین استفاده شده است.

  بایدو عملیات خود را با 40 خودروی خودران در پکن آغاز می کند. البته هنوز راننده پشت رل خودرو می نشیند، اما هدف نهایی شرکت ارائه سرویس خودروهای کاملا خودران است.

  مسافران می توانند با ثبت نام در وب سایت آپولو یا «بایدومپز» از سرویس تاکسی رباتیک استفاده کنند.

  بایدو تست خودروهای خودران در پکن را از دسامبر 2019 میلادی آغاز کرد. ناوگان خودروهای آپولو طی 8 ماه گذشته با طی مسافت 322 هزار و 500 مایل تست های جاده ای را تکمیل کرده اند وبه این ترتی سرویس«آپولو گو» توانست  اجازه ارائه سرویس برای مردم عادی را دریافت کند.

  برچسب ها
  KLTکرمان موتور
  مطالب مرتبط