اطلس خودروکرمان خودرو

سخنگوی گمرک ایران خبر داد؛

ترخیص ۱۱۹۰ دستگاه خودرو از گمرکات کشور

عصر خودرو- سخنگوی گمرک ایران گفت: از خرداد سال جاری، تعداد ۱۱۹۰ دستگاه خودرو از گمرکات اجرایی ترخیص شده است.

ترخیص ۱۱۹۰ دستگاه خودرو از گمرکات کشور
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از مهر، سید روح اله لطیفی اظهارد اشت: در نیمه اول سال جاری گمرکات کشور اقدام به ترخیص 1190 دستگاه انواع خودرو به ارزش 22 میلیون و 215 هزار و 490 دلار کرده است که از این میزان نزدیک به 670 خودرو متعلق به رامک خودرو بود که به دلیل داشتن شاکی در گمرک متوقف بودند که با هماهنگی قضائی از گمرک خارج شد تا مقام قضائی خارج از گمرک به موضوع رسیدگی کند و مابقی خودروهای ترخیص شده نیز خودروهای متوقف در گمرکات کشور بودند که تشریفات گمرکی آنها در مهلت قانونی گذشته به پایان نرسیده بود و با مصوبه اخیر هیئت وزیران فرصت اتمام تشریفات گمرکی برایشان فراهم شده بود.

  سخنگوی گمرک ایران در خصوص بازه زمانی ترخیص این خودروها، گفت: این خودروها در بازه زمانی اول خرداد 1399 تا 26 شهریور ماه سال جاری از گمرکات کشور ترخیص شده اند.

  وی خاطر نشان کرد: بر اساس اعلام گمرک ایران، مهلت ترخیص بخشی از خودروهای دپو شده و کالاهای گروه چهارم در گمرکات اجرایی کشور -که با توجه به کاهش عملکرد دستگاه‌های اجرایی ناشی از شیوع کرونا و برخی مشکلات اجرایی فرآیند ثبت سفارش و ترخیص کالاها توسط هیئت وزیران تمدید شده بود- در تاریخ 26 شهریور ماه سال جاری به اتمام رسید.

  دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک اضافه کرد: ترخیص کلیه کالاهای تجاری دارای ثبت سفارش معتبر اعم از گروه 4 و خودرو، منوط به اخذ و ارائه کد رهگیری بانک و رعایت کلیه قوانین و مقررات مربوطه از جمله ارائه مجوزهای قانونی و مقرراتی لازم است که این امر به تمامی گمرکات کشور ابلاغ شده است.

  لطیفی افزود: بیش از 2000 خودرو دارای پرونده قضائی هستند که به محض ارائه حکم برائت از سوی دادگاه رسیدگی کننده و بدون محدودیت زمانی می‌توانند با ادامه تشریفات گمرکی و پرداخت حقوق دولتی خودروهای خود را ترخیص کنند.

  سخنگوی گمرک ایران در پایان گفت: حدود 1500 خودرو نیز به دلیل دارا نبودن مجوزهای لازم و پایان مهلت‌های قانونی متروکه خواهند شد و برای تشریفات قانونی در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار می‌گیرند که از این تعداد 1100 خودرو فاقد ثبت سفارش هستند.

  برچسب ها
  KLTکرمان موتور
  مطالب مرتبط