اطلس خودروکرمان خودرو

«عدم توجه به جلو» علت وقوع ۴۵ درصد از تصادفات در پایتخت

عصر خودرو- معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران گفت: ۴۵ درصد از تصادفات به علت عدم توجه به جلو و‌ رعایت نکردن فاصله طولی مجاز بین خودروها رخ می‌دهد.

«عدم توجه به جلو» علت وقوع ۴۵ درصد از تصادفات در پایتخت
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از فارس، معاون آموزش و فرهنگ‌ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی ‌تهران بزرگ از نگرانی پلیس در خصوص عدم رعایت فاصله طولی  بین خودروها و آمار بالای تصادفات در این مورد خبر داد.

  سرهنگ علی همه خانی رعایت  فاصله حین رانندگی را مهم برشمرد و گفت: اگر در رانندگی ‌فاصله ‌خودرو  با خودروی جلویی حفظ نشود می‌تواند موجب خسارت و جرح و فوت شده و یک عمر پشیمانی را بدنبال داشته باشد.

  معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب تصریح کرد:‌حدود‌ 45 درصد از تصادفات در سطح شهر تهران مربوط به عدم توجه به جلو و عدم رعایت فاصله طولی است.

  وی گفت: خوردن و آشامیدن ، استعمال دخانیات و‌ صحبت با تلفن همراه در رانندگی از جمله مواردی است که تمرکز راننده را در حین رانندگی بهم می‌زند.

  معاون آموزش  و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب از رانندگان درخواست کرد: ‌در هنگام رانندگی از گوشی تلفن همراه و فضای‌ مجازی استفاده ‌نکنند چرا که یکی از مواردی که می تواند فاصله خودرو‌ با خودوری جلویی را کم کند حواس پرتی است.

  برچسب ها
  KLTکرمان موتور
  مطالب مرتبط