اطلس خودروکرمان خودرو

در ۵ ماهه امسال محقق شد؛

رشد ۱۸درصدی تولید خودروهای سواری

عصر خودرو- براساس آخرین آمار اعلام شده توسط وزارت صمت، در پنج ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، در تولید بیشتر انواع خودروها، رشد تولید دیده می‌شود؛ در میان آمارها تنها تراکتور و اتوبوس، مینی‌بوس و ون با افت تولید آن هم زیر ۱۰ درصد مواجه شده‌اند.

رشد ۱۸درصدی تولید خودروهای سواری
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، براساس گزارش عملکرد تولیدی انواع خودروها طی پنج ماهه اول امسال، به ترتیب وانت، کمباین (ماشین‌های برداشت محصولات دانه‌دار کشاورزی) و وانت رشد تولید و تراکتور و اتوبوس، مینی‌بوس و ون کاهش تولید داشته‌اند.

  براساس این گزارش، در مدت مذکور سال جاری 344 هزار و 800 دستگاه خودرو سواری تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 291 هزار و 200 دستگاه بوده است، رشد 18.4 درصدی را رقم زده است.

  همچون روال چند سال اخیر که آمار تولید وانت‌ها روندی مثبت داشته و بیشترین میزان رشد را به خود اختصاص می‌دهد، همچنان بیشترین میزان افزایش را در پنج ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته و از 22 هزار و 778 دستگاه در پنج ماهه سال گذشته، میزان تولید را با رشد 38.4 درصدی به 31 هزار و 528 دستگاه رسانده است.

  پس از وانت‌ها، در پنج ماهه ابتدایی امسال با میزان تولید 208 دستگاه کمباین با رشد 30.8 درصد داشته است. این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته میزان تولید کمباین 159 دستگاه بوده است.

  در مقابل آمار در بخش تولید تراکتور و همچنین اتوبوس، مینی‌بوس و ون در پنج ماهه اول سال 1399، کاهش تولید را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

  در پنج ماهه اول امسال، 673 دستگاه اتوبوس، مینی‌بوس و ون تولید شده است که در مقایسه با 715 دستگاه تولید شده در مدت مشابه سال گذشته، افت 5.9 درصدی تولید را تجربه کرده است.

  همچنین تراکتور نیز با میزان کاهش تولید 4.1 درصدی از 7445 دستگاه تولید شده در پنج ماه ابتدایی سال گذشته به 7141 دستگاه در مدت مشابه سال جاری رسیده است.

  علاوه براین، لازم به ذکر است که میزان تولید لاستیک خودرو نیز با رشد 28.6 درصدی در پنج ماهه ابتدایی سال جاری نسبت به همین ایام در سال گذشته که 83 هزار و 100 تن بوده است، به 106 هزار و 900 تن رسیده است.

  برچسب ها
  KLTکرمان موتور