اطلس خودروکرمان خودرو

بسترسازی برای بازسازی ۲ هزاردستگاه اتوبوس فرسوده درون شهری

عصر خودرو- معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تصمیماتی برای بازسازی ۲ هزار دستگاه اتوبوس درون شهری اتخاذ شده است.

بسترسازی برای بازسازی ۲ هزاردستگاه اتوبوس فرسوده درون شهری
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از شاتا، مهدی صادقی نیارکی در نشست مشترک با نمایندگانی از وزارت کشور، وزارت راه وشهرسازی، شهرداری تهران ضرورت بازسازی حمل ونقل عمومی را مورد تاکید قرار داد و گفت: طی توافقی با وزارت کشور و سایر دستگاه ها، بازسازی حدود 2 هزار دستگاه اتوبوس درون شهری در دستور کار قرار گرفت و تصمیمات لازم برای اختصاص تسهیلات جهت اجرای این موضوع اتخاذ شد.

  صادقی نیارکی با اشاره به بهره مندی از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های خودروسازان داخلی افزود: در صورت تامین اعتبار از سوی سازمان برنامه وبودجه، هزاردستگاه اتوبوس فرسوده در تهران و مابقی در شهرستان‌ها با همکاری شرکت‌های سازنده اتوبوس درون شهری مورد بازسازی قرار خواهدگرفت.

  وی افزود:اجرای این سیاست علاوه بر کاهش ارزبری و بازسازی حمل ونقل درون شهری باعث راه اندازی خودرو‌های متوقفی خواهد شد که بدلیل فرسودگی از چرخه حمل ونقل عمومی خارج شده اند.

  معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت ضرورت همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی را مورد تاکید قرار داد و تصریح‌کرد: با اعطای تسهیلات بخش عمده‌ای از این اتوبوس‌ها وارد ناوگان حمل ونقل خواهند شد.

  علاوه بر بررسی بازسازی حمل ونقل عمومی کشور و بازسازی اتوبوس‌های متوقف و فرسوده، طرح اعطای تسهیلات بازسازی ومدیریت ناوگان مسافری اتوبوس و مینی بوس برون شهری سایر موارد مورد طرح در حضور نمایندگانی از سازمان برنامه و بودجه، سازمان راهداری، انجمن تولیدکنندگان خودرو‌های سنگین و همچنین تعدادی از سازندگان خودرو مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی برای افزایش ظرفیت تولید و همچنین نوسازی ناوگان مسافری اتخاذ شد.

  برچسب ها
  KLTکرمان موتور
  مطالب مرتبط