اطلس خودروکرمان خودرو

عضو شورای شهر تهران:

شورای ترافیک تصمیم گیرنده لغو طرح ترافیک در تهران است

عصر خودرو- رییس کمیسیون عمران و حمل ونقل شواری شهر درباره‌ی نحوه تصمیم گیری درباره‌ی طرح ترافیک نوضیحاتی داد.

شورای ترافیک تصمیم گیرنده لغو طرح ترافیک در تهران است
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمد علیخانی عضو شورای شهر تهران با اشاره به نزدیکی فصل سرما و تغییرات ترافیکی شهر تهران به دلیل آلودگی هوا گفت:مرجع تصمیم گیری درباره‌ی طرح ترافیک شورای ترافیک تهران است که تصمیماتی مثل ساعت محدوده، روز‌های محدوده و چگونگی اجرای محدوده طرح ترافیک را می‌گیرد.

  رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به نحوه‌ی اجرای طرح ترافیک در چند ماه قبل اظهار کرد:شورای شهر، لغو طرح ترافیک را پیشنهاد داد، اما در شورای ترافیک این طرح تصویب شد و فقط شورای شهر می تواند نظرات خود را درباره ی اجرای طرح ترافیک به شورای ترافیک اعلام کند. شورای شهر طبق قانون درباره‌ی تعرفه ها، نرخ‌ها و عوارض طرح ترافیک می‌تواند تصمیم گیری کند.

  وی ادامه داد:در شورای ترافیک تهران دستگاه‌هایی مثل راهنمایی و رانندگی، استانداری و شهرداری حضور دارند که اگر شرایط آلودگی هوا در زمستان بیشتر شود و وارونگی دما رخ دهد تصمیمات لازم را خواهند گرفت و اگر نیاز باشد قطعا اعضای شورای شهر تذکر‌های لازم را به شورای ترافیک می‌دهد. در این خصوص نقص قانون وجود دارد و آن هم به این دلیل است که هیچ عضوی از شورای شهر در شورای ترافیک حضور ندارد.

  علیخانی افزود:به نظر من باید حداقل یک عضو شورای شهر در جلسات شورای ترافیک حضور داشته باشد و می‌تواند این نماینده شورای شهر رییس شورا یا رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل باشد. البته آقای هاشمی مکاتباتی با وزارت کشور داشته اند، اما تاکنون این اتفاق رخ نداده است.

  برچسب ها
  KLTکرمان موتور
  مطالب مرتبط