آرین موتور

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان حمل و نقل جاده‌ای خبر داد:

توزیع ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار لاستیک با ارز دولتی

عصر خودرو- مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان حمل و نقل جاده‌ای گفت: ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار حلقه لاستیک با ارز دولتی در کشور توزیع شد.

توزیع ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار لاستیک با ارز دولتی
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، داریوش باقر جوان امروز یکم آبان‌ماه از توزیع دو میلیون و 900 هزار حلقه لاستیک با ارز دولتی میان رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر کشور خبر داد و افزود: از 15 تیرماه سال 97 که سامانه توزیع لاستیک با ارز 4200 تومانی راه‌اندازی شد تا به امروز سه میلیون و 146 هزار حلقه لاستیک به کشور وارد شده و در مجموع دو میلیون و 900 هزار حلقه آن در قالب حواله توزیع شده که سهم لرستان در مجموع 111هزار و در  18 ماهه 88 هزار حلقه بوده است.

  وی اضافه کرد: با توجه به شرایط خاص کشور و تغییر ارز 4200 تومانی به نیمایی، این سامانه در پایان فعالیت خود قرار دارد و سامانه‌ای با عنوان توسعه تجارت کالا در وزارت صمت راه‌اندازی شده تا براساس ارز نیمایی، لاستیک توزیع شود و تاکید وزیر راه و شهرسازی پیوستن این سامانه به حوزه اختیارات سازمان راهداری وحمل و نقل جاده‌ای و مدیریت مناسب آن است.

  مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان تاکید کرد: لاستیک‌های وارداتی باید حتما از برندهای متناسب با شرایط آب و هوایی و جاده‌ای کشور باشند که در حال حاضر، 78 درصد لاستیک مصرفی خارجی و 22 درصد تولید داخل است، از این‌رو باید شرایط را به‌گونه‌ای فراهم کنیم که بخش بیشتری از لاستیک مورد نیاز کشور از تولید داخلی تامین شده و واحدهای تولیدی به سمت تولید لاستیک ترغیب شوند.

  باقر جوان با اشاره به مشکلات تامین سوخت ناوگان بخش حمل و نقل مسافر، بیان کرد: در حال حاضر سهمیه تخصیصی بر اساس پیمایش است که به صورت متناوب و ماهانه شارژ می‌شود اما این میزان سوخت، تکافوی مصرف نیست و موضوع افزایش تخصیص سهمیه سوخت، بسیار جدی و نیازمند ورود سازمان و طرح آن در کارگروه تخصیص سوخت سازمان مدیریت و برنامه ریزی و نظارت نفت است.

  وی با اشاره به کاهش 47 درصدی مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای از آغاز بحران بیماری کرونا تا به امروز خبر داد و افزود: شیوع بیماری کرونا تاکنون 22 هزار میلیارد ریال خسارت به بخش حمل و مسافر وارد کرده است و لازم است فعالان این بخش مورد حمایت قرار گیرند.

  مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان تصریح کرد: تاکنون بیش از 90 درصد از جامعه آماری مشمول تسهیلات کرونا در این بخش موفق به دریافت تسهیلات شش میلیون تومانی در بخش رانندگان و 12 میلیون تومانی به ازای هر نفر بیمه شده در بخش شرکت‌های حمل و نقل شده‌اند ولی این کافی نیست و باید حمایت‌های جدی‌تری انجام شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۵۶
    • خودرو امروز ۵۵۵
    • خودرو امروز ۵۵۴
    • خودرو امروز ۵۵۳
    • خودرو امروز ۵۵۲
    • خودرو امورز ۵۵۱
    • خودرو امروز ۵۵۰
    • خودرو امروز ۵۴۹
    • خودرو امروز ۵۴۸
    آخرین بروزرسانی ۸ روز پیش
    آرشیو