آرین موتور

سوپرشارژ با ۶۷۰ اسب بخار به مسابقات اتومبیل رانی راه پیدا می کند

عصر خودرو- عضوهای سابق مسابقات Motorsport با ساخت خودروی سوپرشارژ قصد دارند مسابقات اتومبیل های برقی را گسترش دهند.

سوپرشارژ با ۶۷۰ اسب بخار به مسابقات اتومبیل رانی راه پیدا می کند
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، به تازگی اطلاعاتی از ساخت یک خودروی کراس‌اوور الکتریکی برای شرکت در مسابقات اتومبیل‌رانی منتشر شده است. بر اساس این اطلاعات، خودروی مذکور با قدرت 670 اسب بخار قرار شده در مسابقات سال 2022 شرکت کند.

  سال 2022 قرار است شامل یک فصل از مسابقات اتومبیل‌رانی باشد که شامل 8 رویداد مختلف می‌شود. در هر روز از رویدادهای در نظر گرفته شده 15 مسابقه کوتاه برگزار می‌شود که هشت شرکت اتومبیل‌سازی می‌توانند برای کسب مقام اول دو راننده را به عنوان نماینده به مسابقات بفرستند. اتومبیل جدید که با نام Supercharge شناخته می‌شود قرار است یکی از شرکت‌ کنندگان مسابقات Motorsport باشد.

  خودروی سوپرشارژ با خلاقیت نماینده سابق شرکت پورشه در مسابقات Motorsport و همچنین رئیس سابق بازاریابی Motorsport ساخته شده است. راب آرمسترانگ، رئیس سابق بازاریابی Motorsport در صحبت‌های اخیر خود گفت: "مسابقات Motorsport در حال پیشرفت است و ما مسیری برای ورود اتومبیل‌های الکتریکی را در آن می‌بینیم. ما شاهد فضایی خوب برای ورود Supercharge هستیم. با شرکت این خودرو در مسابقات مخاطبان می‌توانند شاهد آن باشند که مسابقات خودروهای الکتریکی نیز جذاب است"

  مشخصات فنی اتومبیل قدرتمند Supercharge
  بر اساس اطلاعات منتشر شده اتومبیل مذکور از موتورهای الکتریکی بر روی هر یک از محورهای خود برخوردار است و می‌تواند صفر تا صد را در عرض 2.5 ثانیه طی کند. اتومبیل سوپرشارژ همچنین بر روی شاسی SC01 سوار است. طبق استانداردها مسابقات Motorsport اتومبیل‌های شرکت کننده می‌توانند از باطری‌های الکتریکی تا 40 کیلووات استفاده کنند. برای ساخت این اتومبیل شرکت آلمانی Hoizer نیز دست به کار شده تا مراحل تولید آن با سرعت بیشتری طی شود. در کنار این شرکت همچنین سازمان BARC از انگلیس نیز وارد عمل شده است تا بدنه خودرو را به بهترین نحو پیاده‌سازی کند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط