اطلس خودروکار کلیک

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور:

تبلیغات در ناوگان تاکسیرانی قابلیت اجرایی ندارد

عصر خودرو- ضامنی گفت: متأسفانه به دلیل عدم همکاری پلیس راهور، تبلیغات در ناوگان تاکسیرانی همچنان قابلیت اجرایی ندارد.

تبلیغات در ناوگان تاکسیرانی قابلیت اجرایی ندارد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، مرتضی ضامنی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با  اشاره به سازوکار تبلیغات در تاکسی‌های درون شهری اظهار کرد: ضوابط تبلیغات در ناوگان حمل و نقل عمومی کشور در نود و یکمین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهر‌های کشور در 11 آبان سال 89 به تصویب رسید و از سوی وزیر وقت کشور ابلاغ شد. بر اساس ماده 2 این دستورالعمل، انواع تبلیغات مجاز داخل تاکسی به نحوی است که در معرض دید راننده نیست و باعث کاهش دید راننده یا سلب آسایش مسافران نمی‌شود و تنها به یکی از اقسام به صورت جزوه در داخل جزوه‌دان و استفاده از عکس یا تصاویر ثابت و نصب نمایشگر در پشت صندلی‌ها در داخل خودرو وجود دارد.

  وی در رابطه با تبلیغات در فضای خارج تاکسی بیان کرد: در ماده 3 دستورالعمل فوق، تبلیغات بر روی بدنه و شیشه ممنوع بوده و صرفاً بر روی پنل‌های تبلیغاتی (با مقطع مثلثی شکل که قاعده آن حداکثر 20 سانتیمتر باشد) بر روی سقف تاکسی‌ها و در امتداد طولی سقف خودرو نصب می‌شود و دید آن به طرفین خودرو می‌باشد، مجاز است.

  مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور ادامه داد: متأسفانه از زمان ابلاغ تا کنون به دلیل عدم همکاری و ممانعت پلیس راهور این فرآیند به طور کامل اجرا نشده و تنها به طور مقطعی در همان اوایل مورد استفاده قرار گرفت. در این خصوص چندین بار در سال‌های 97 و 98 در نشست با شورای عالی هماهنگی ترافیک شهر‌های کشور موضوع مطرح شد که نتیجه‌ای حاصل نشد.

  وی ادامه داد: از آنجایی که تابلو‌های سقفی تبلیغاتی جدید به گونه‌ای طراحی شده‌اند که مجهز به رهیاب و مسیریاب هستند، از یک طرف امکان رصد و پایش ناوگان فراهم می‌شود و از طرفی موجب کسب درآمدی هر چند محدود برای تاکسیرانان می‌شود.

  ضامنی خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط شیوع کرونا و همچنین کاهش جابجایی مسافر توسط ناوگان تاکسیرانی و به تبع آن شرایط اقتصادی حاکم بر معیشت رانندگان، با راه‌اندازی مجدد ظرفیت تبلیغات بر روی تاکسی‌های درون شهری، بخشی از زیان‌ها و آسیب‌های ناشی از اپیدمی کرونا و تورم موجود قابل جبران خواهد بود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۱۸
    • خودرو امروز ۵۱۷
    • خودرو امروز ۵۱۶
    • خودرو امروز ۵۱۵
    • خودرو امروز ۵۱۴
    • خودرو امروز ۵۱۳
    • خودرو امروز ۵۱۲
    • خودرو امروز ۵۱۱
    • خودرو امروز ۵۱۰
    آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
    آرشیو