اطلس خودروکار کلیک

سقف افزایش نرخ کرایه‌ها در ۱۴۰۰

عصر خودرو- رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران درباره میزان افزایش نرخ کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت در سال آینده توضیح داد.

سقف افزایش نرخ کرایه‌ها در ۱۴۰۰
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد علیخانی در پاسخ به این سوال که در سال 1400 چه میزان نرخ کرایه ناوگان‌ حمل و نقل عمومی پایتخت افزایش پیدا می‌کند، اظهار کرد: برای پاسخ به این سوال باید منتظر ماند تا لایحه بودجه شهرداری تهران ‌در سال 1400 به شورای شهر برسد تا موضوع کرایه در کمیسیون تخصصی آن (کمیسیون عمران و حمل و نقل) بررسی شود.

  رییس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا همانند سال جاری نرخ کرایه ناوگان عمومی پایتخت در سال 1400 نیز افزایش پیدا می‌کند یا خیر، تصریح کرد: میزان افزایش نرخ کرایه ناوگان حمل‌ونقل عمومی در هر سال تا سقف حدود 25 درصد است و معمولا اگر رقمی بالاتر از این رقم باشد، هیأت تطبیق فرمانداری با آن مخالفت می‌کند.

  علیخانی در پاسخ به این سوال که اگر نرخ تورم بیش از 25 درصد باشد آیا باز همان 25 درصد سقف افزایش نرخ کرایه ناوگان عمومی در سال 1400 است یا خیر، گفت: متأسفانه با توجه به تورم و هزینه‌های تحمیلی زیاد بر حمل‌ونقل همگانی، نرخ تمام‌شده بلیت اتوبوس و مترو در حال حاضر حدود 15 هزار تومان است، اما نرخ دریافتی از مسافران به 10 درصد این رقم هم نمی‌رسد و اگر قرار بود بر اساس تورم، نرخ بلیت افزایش پیدا کند، اکنون نرخ بلیت با احتساب یارانه‌ای که باید دولت بپردازد و همچنین یارانه‌ای که شهرداری می‌پردازد؛ سهم یک سومی مسافران حدود 5 هزار تومان می‌شد.

  وی ادامه داد: اما شاهد هستید که علی‌رغم عدم پرداخت یارانه بلیت مترو و اتوبوس از سوی دولت، نرخ‌ها همچنان پایین است و چند ماه قبل نیز با وجود تورم بالا و همه مشکلات، شورای شهر تهران با افزایش مجدد نرخ کرایه ناوگان حمل‌ونقل همگانی در سال 99 مخالفت کرد.

  عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: پس از ارائه لایحه بودجه سال 1400، این موضوع در کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران‌ بررسی می‌شود و پس از طرح در صحن علنی شورا در مورد آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۱۸
    • خودرو امروز ۵۱۷
    • خودرو امروز ۵۱۶
    • خودرو امروز ۵۱۵
    • خودرو امروز ۵۱۴
    • خودرو امروز ۵۱۳
    • خودرو امروز ۵۱۲
    • خودرو امروز ۵۱۱
    • خودرو امروز ۵۱۰
    آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
    آرشیو