اطلس خودروکار کلیک

عضو شورای شهر تهران:

بیش از ۲۸ درصد ذرات معلق هوا ناشی از اتوبوس‌ها و مینی بوس‌ها است

عصر خودرو- صدر اعظم نوری گفت: شهرداری تهران و شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه موظف هستند، شرکت‌های طرف قرارداد شهرداری تهران را ملزم به استفاده از فیلتر جاذب هوا کنند.

بیش از ۲۸ درصد ذرات معلق هوا ناشی از اتوبوس‌ها و مینی بوس‌ها است
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بررسی لایحه تعیین ضوابط کنترل آلاینده‌های هوا در پایانه‌های اتوبوسرانی و ترمینال‌ها امروزدر دستور کار دویست و شصت و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران قرار گرفت.

  در ابتدای بررسی این دستور صدراعظم نوری عضو شورای شهر تهران گفت: ذرات معلق توسط اتوبوس‌های دیزلی منتشر می‌شود و قسمت اعظمی از این ذرات کربن است که به شدت سلامت را به خطر می‌اندازد و منجر به مرگ زودرس برای بزرگسالان می‌شود.

  وی ادامه داد: برابر با آخرین آمار در مجموع بیش از 28 درصد ذرات معلق منتشر شده از هوا ناشی از اتوبوس‌ها و مینی بوس‌هایی است که در تهران تردد دارند.

  نوری تصریح کرد: به دلیل مشکلاتی از جمله تحریم و نبود منابع اتوبوس‌ها نوسازی نشده‌اند و موجب آلایندگی و افزایش ذرات معلق هوا شده اند و فیلتر جذب دوده می‌تواند آلودگی هوا را کاهش دهد و تاکنون 50 اتوبوس مجهز شده است.

  عضو شورای شهر تهران بیان کرد: این آلودگی برای شهروندان تهران بسیار خطرناک است و سلامت آن‌ها را به خطر می‌اندازد و حتی ممکن است آن‌ها را با مردم مواجه سازد.

  صدراعظم نوری تصریح کرد: شرکت واحد اتوبوسرانی و حومه موظف است در راستای کاهش و کنترل انتشار آلاینده هوا در ایستگاه‌های اتوبوسرانی درون شهری و پایانه‌های اتوبوسرانی برون‌شهری تکالیفی را انجام دهند.

  عضو شورای شهر تهران درباره این تکالیف گفت: شهرداری تهران و شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه موظف هستند، شرکت‌های طرف قرارداد شهرداری تهران را ملزم به استفاده از فیلتر جاذب هوا کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط