اطلس خودروکار کلیک

رییس پلیس راهور ناجا:

۵ هزار و ۹۰۰ نقطه حادثه خیز در کشور وجود دارد

عصر خودرو- رییس پلیس راهور ناجا گفت: ۵ هزار و ۹۰۰ نقطه حادثه خیز در کشور وجود دارد، تقریبا در هر ۱.۹ ساعت در کشور یک نفر بر اثر تصادف جان خود را از دست می دهند و بیش از ۱۶ نفر هم مجروح ‌می‌شوند.

۵ هزار و ۹۰۰ نقطه حادثه خیز در کشور وجود دارد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، سردار کمال هادیان‌فر روز چهارشنبه در مراسم امضای تفاهم نامه مشترک با دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در زمینه همکاری مشترک در حوزه ترافیک و راه اظهار داشت: موضوع راه، انسان و ترافیک موضوعات بسیار مهمی است که در زمینه نیاز به همکاری بیشتر با دانشگاه ها داریم.

  وی ادامه داد: مهمترین چالش بین فناوری و خودرو، ایمنی رانندگان و عابرین پیاده، راه و وسیله نقلیه است. سالانه 1.5 میلیون نفر در دنیا جان خود را بر اثر تصادف از دست می دهند و 17 هزار کشته و 365 هزار مجروح‌ نیز آمار سالانه کشور ما بر اثر تصادفات است که 15 تا 20 درصد این مجروحان قادر به حرکت نیستند و گذشته از خسارتی که تصادفات برای فرد دارد، خسارت و بار مالی زیادی نیز برای دولت ها به همراه دارد.

  هادیان‌فر عنوان کرد: هشت درصد سهم درآمدهای ناخالص کشور صرف تصادف می شود و متاسفانه سال گذشته 10 درصد بودجه کشور ناخواسته صرف تصادفات در کشور شده است و در تقریبا از 17 هزار نفری که در جاده کشته می شوند، 32 درصد رانندگان عامل مرگ سایرین هستند که 51 درصد آنها در همان لحظه، 6 درصد در هنگام انتقال و 43 درصد در بیمارستان جان خود را از دست می دهند.

  رییس پلیس راهور ناجا ادامه داد: نیاز است اقدامات آموزشی و آموزش های همگانی با همکاری آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، دانشگاها ها و به طور کلی 19 دستگاه مسوول در حوزه راهور توسعه یابد تا تصادفات کاهش پیدا کنند.

  وی افزود: 35 درصد تصادفات در جاده ها رخ می دهد اما 70 درصد کشته ها مربوط به تصادفات جاده‌ای است؛ بنابراین استفاده از ظرفیت تمام دستگاه ها و دانشگاه ها تکلیف قانونی برای کاهش این آمار است. همچنین 236 هزار کیلومتر راه کشور با 30 هزار پرسنل قابل کنترل نیست. بنابراین نیاز به فناوری، تجهیزات روز، تحول سیستمی، هوشمندسازی و توسعه بنیان و پایه فناوری است.

  هادیان‌فر تصریح کرد: امروزه تلاش های جداگانه ما را به هدف کلی نمی رساند و باید همه با هم کار کنیم تا بتوانیم مدیریت ترافیک و تسهیل در تردد را به وجود بیاوریم و نیاز است از تجهیزات و فناوری های روز استفاده کنیم چراکه همانطور که شاهدیم اگر امروز در کشورهای توسعه یافته تصادف کاهش پیدا کرده، به دلیل استفاده از فناوری است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۱۸
    • خودرو امروز ۵۱۷
    • خودرو امروز ۵۱۶
    • خودرو امروز ۵۱۵
    • خودرو امروز ۵۱۴
    • خودرو امروز ۵۱۳
    • خودرو امروز ۵۱۲
    • خودرو امروز ۵۱۱
    • خودرو امروز ۵۱۰
    آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
    آرشیو