لیزینگ گردشگری

کاهش شدید فروش خودروسازان بزرگ دنیا

عصر خودرو- رنو، بی ام و و فولکس واگن از کاهش فروش خود در سال ۲۰۲۰ خبر دادند.

کاهش شدید فروش خودروسازان بزرگ دنیا
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، خودروسازی آلمانی بی ام و اعلام کرد در نتیجه شیوع ویروس کرونا و کاهش تقاضا برای خرید خودرو، میزان فروش محصولات این شرکت در سال 2020 در مقایسه با سال 2019 حدود 8.4 درصد کاهش یافته است. البته در سه ماهه چهارم روند اوج گیری تقاضا مجددا آغاز شده است و رشد آن نسبت به سه ماهه سوم مثبت 3.2 درصد اندازه گیری شده است.

  بی ام و در سال قبل مجموعا دو میلیون و 234 هزار و 809 خودرو فروخت. اروپا با کاهش 15.7 درصدی، بیشترین کاهش فروش در جهان را پس از آمریکا با 18 درصد داشته است. با این حال بازار چین تنها بازار بزرگ رو به رشد در سال 2020 با رشد 7.4 درصدی بوده است.

  از سوی دیگر خودروسازی فولکس واگن از کاهش 15 درصدی فروش محصولاتش در جهان در سال 2020 خبر داد. این خودروساز آلمانی در این سال مجموعا 5.3 میلیون خودرو فروخته است اما در ماه دسامبر رشد تقاضا برای خرید محصولات این شرکت مثبت بوده است. نکته جالب گزارش فولکس واگن رشد بالای تقاضا برای خودروهای الکتریکی بوده است تا جایی که در سال 2020 حدود 212 هزار خودروی الکتریکی این برند به فروش رفته که نسبت به سال قبل 158 درصد افزایش داشته است.

  در این سال میزان فروش فولکس واگن در بازار اروپای غربی 23.4 درصد کاهش داشته است که این رقم برای آمریکای شمالی و چین به ترتیب معادل 17.1 درصد و 9.9 درصد کاهش بوده است.

  در این سال خودروسازی فرانسوی رنو نیز با کاهش 21.3 درصدی فروش محصولات خود مواجه شده است. در مجموع سه زیرگروه این شرکت یعنی رنو، داچیا و لادا در سال 2020 حدود دو میلیون و 949 هزار خودرو به فروش رسانده است در حالی که این رقم برای سال قبل معادل سه میلیون و 749 هزار دستگاه خودرو بود.

  بیشترین رشد مثبت برای خودروهای رنو مربوط به گروه خودروهای برقی بوده است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط