اطلس خودروکار کلیک

مدیر پروژه محصول در ایران خودرو اعلام کرد:

پژو ۲۰۷ پانوراما دارای استاندارد ECE اروپا است

تست‌های ویژه برای سقف شیشه‌ای

عصر خودرو- مدیر پروژه محصول ۲۰۷ پانوراما با اشاره به این‌که این خودرو آزمون‌های ایمنی مورد نیاز عبور کرده، گفت: بر اساس نتایج مثبت حاصل از تست‌ها و ارزیابی‌های به‌عمل آمده، پژو ۲۰۷ پانوراما موفق به کسب گواهینامه‌های استاندارد اروپایی (ECE) شده است.

پژو ۲۰۷ پانوراما دارای استاندارد ECE اروپا است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگا خبری «عصر خودرو» به نقل از ایکوپرس، احمد آقاجانی‌معمار افزود: مطابق مدارک پروژه پانوراما، تست‌های ایمنی تصادف از جلو (ECE R94)، تصادف از پهلو (ECE R95)، مقاومت سقف (FMVSS 216) و آزمون‌های شیشه‌های ایمنی و نصب آنها روی خودرو (ECE R43) و ایمنی سرنشین در برخورد با قطعات داخل کابین  (ECE R21)با موفقیت انجام شده است.
  علاوه بر آزمون‌های خودرویی، نسبت به انجام تست‌های قطعات و مجموعه‌های به کار رفته در این خودرو، مطابق استاندارد و رویه های جاری در صنعت خودرو اقدام شده است. به‌عنوان مثال صرفا برای شیشه سقف 18 تست مجزا از جمله آزمون‌های ضربه، برخورد سر و گلوله انجام شده است.
  وی با بیان این‌ که طراحی و قطعات به‌کار گرفته شده در سقف شیشه‌ای محصول پژو 207 مطابق با خودروهای اروپایی مجهز به سقف پانوراما است، اعلام کرد: به‌منظور ایجاد امکان داخلی سازی و با توجه به جدید بودن قطعات این طرح در ایران، اطلاعات فنی مورد نیاز سازندگان تهیه و در اختیار ایشان قرارگرفته است. با همکاری سازندگان و تامین کنندگان داخلی، نمونه های اولیه خودروی مجهز به سقف پانوراما برای انجام تست و ارزیابی های لازم تولید شد و پس از انجام تست‌ها و تکمیل ارزیابی‌های فنی لازم و موفقیت خودرو در کسب گواهینامه های استاندارد ECE، تولید این محصول در دستور کار قرار گرفت.
  وی با بیان این‌که ظرفیت تولید خودروهای پانوراما حدود 200 هزار دستگاه در سال است، به مقایسه خودروهای 207 سقف شیشه‌ای با خودروهای دارای سانروف پرداخت و اظهار کرد: در محصول با سقف پانوراما، شیشه سقف ثابت است که سبب افزایش نور کابین شده و دید وسیعی را به ویژه برای سرنشینان عقب خودرو فراهم می آورد که باعث جذاب تر و کاربردی‌تر شدن آن نسبت به سانروف‌های معمولی و کوچک می‌شود، به همین دلیل حس رانندگی و سرنشین در خودروی پانوراما با خودروهای سقف معمولی متفاوت است.
  آقاجانی معمار با اشاره به برخی از تکنولوژی‌های به کار رفته در محصول 207 پانوراما، گفت: شیشه‌های به‌کار رفته در سقف این محصول، در صورت باز بودن سایبان، گذر نور و انرژی را کنترل کرده و از افزایش زیاد دمای داخل کابین و ورود اشعه مضر فرابنفش به داخل خودرو جلوگیری می‌کند.
  وی با اشاره به ایجاد توان تولید داخل سقف‌های پانوراما، از مجهز شدن خودروهایی نظیر رانا و دنا به سقف پانوراما در آینده خبر داد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط