اطلس خودروکار کلیک

عضو هیات عامل سازمان راهداری:

نوسازی ناوگان خودروهای سواری کرایه جدی‌تر دنبال شود

عصر خودرو- عضو هیات عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: متوسط عمر ناوگان سواری کرایه ۱۱ سال است و اگر عدد ۱۰ سال را برای سن فرسودگی درنظر بگیریم در واقع یک‌سال در بحث ناوگان خودروهای سواری کرایه از سن فرسودگی عبور کرده‌ایم و باید با شدت بیشتری نوسازی ناوگان را مدنظر قرار دهیم.

نوسازی ناوگان خودروهای سواری کرایه جدی‌تر دنبال شود
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایرنا، «مهرداد قربانی» در مراسم تحویل خودروهای طرح نوسازی ناوگان سواری کرایه بین‌شهری که امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای برگزار شد، اظهار داشت: در انتخاب استفاده‌کننده‌ها از مدهای مختلف حمل و نقل، خودرو یکی از موضوعات اصلی است که نقش موثری در زمینه ایمنی و آسایش سفر دارد.

  عضو هیات عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: سهم خودروهای سواری کرایه در حمل و نقل جاده‌ای 20 درصد است و جزو مدهای حمل و نقلی است که با توجه به استقبال مسافران، ‌ویژگی‌های خاصی دارد.

  وی ادامه‌داد: وضعیت ناوگان سواری کرایه با وجود محدودیت‌ها، تاکنون قابل قبول بوده اما ضرورت نوسازی ناوگان از این به بعد بیشتر است.

  قربانی اضافه‌کرد:‌ ‌در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، اولویت اصلی در بحث نوسازی ضمن احترام به تقاضای مردم، توجه به پتانسیل و تولید داخل است تا نوسازی ناوگان از محل تولیدات داخل ارتقاء یابد.

  به گزارش ایرنا، امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آئین تحویل خودروهای طرح نوسازی ناوگان سواری کرایه بین‌شهری برگزار شد.

  اکنون 28 هزار دستگاه ناوگان سواری کرایه با عمر متوسط 11 سال فعال است که 17 هزار دستگاه آن فرسوده (بالای 10 سال) است. این 28 هزار و 80 دستگاه سواری کرایه، سالانه 28 میلیون و 846 هزار مسافر در سطح کشور جابه‌جا می‌کنند و 51 درصد کل سفرهای عمومی برون‌شهری را به خود اختصاص داده است.

  در شهریور امسال طی تفاهم با خودروسازان داخلی، نوسازی ناوگان سواری کرایه آغاز شد، در این راستا سه هزار دستگاه سواری کرایه فرسوده امسال و سال 1400 نوسازی می‌شود.

  در دوره زمانی 15 دی تا 15 بهمن‌ماه، 450 دستگاه سواری کرایه تحویل متقاضیان می‌شود و تا پایان امسال، نوسازی هزار دستگاه  ناوگان فرسوده محقق خواهد شد.

  با توجه به افزایش شدید قیمت خودرو در دو سال گذشته سازمان راهداری معادل 70 درصد قیمت این خودروها را تسهیلات 4 درصدی با مدت زمان بازگشت 5 ساله پرداخت می‌کند و اعطای تسهیلات از منابع داخلی سازمان راهداری است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۲۳
    • خودرو امروز ۵۲۲
    • خودرو امروز ۵۲۱
    • خودرو امروز ۵۲۰
    • خودرو امروز ۵۱۹
    • خودرو امروز ۵۱۸
    • خودرو امروز ۵۱۷
    • خودرو امروز ۵۱۶
    • خودرو امروز ۵۱۵
    آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
    آرشیو