فونیکسریمکسبهتام

بازگشت مزدا به ایران

عصر خودرو- شرکت آفتاب خودرو طی کنفرانس خبری از برنامه واردات مزدا۳ و کراس اوور CX۳۰ در گام نخست و سپس برنامه تولید محصولات مزدا در ایران خبر داد.

بازگشت مزدا به ایران
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو»، محمد کاظمی؛ مدیرعامل آفتاب خودرو در این مراسم اعلام کرد: برنامه داریم تا مدل‌های بنزینی، پلاگین هایبرید و تمام برقی مزدا را به بازار کشور عرضه کنیم . وی افرود: قرارداد تامین خودروها بین آفتاب خودرو شرکت مزدا-چانگان منعقد شده است و در گام نخست، برنامه واردات 400 دستگاه مزدا شامل 200 دستگاه مزدا3 و 200 دستگاه مزدا CX30 را داریم.
  به گفته کاظمی، گروه آفتاب خودرو حدود 20 سال سابقه فعالیت در حوزه فروش و خدمات پس از فروش بخصوص وارداتی ها دارد. این شرکت پس از آغاز مجدد واردات تصمیم به آن گرفته تا راسا برای واردات اقدام کند.
  مدیرعامل آفتاب خودرو گفت: به همین منظور طی نیمه دوم سال 1402 موفق به عقد قرار داد با مزدا از طریق شریک این شرکت در چین یعنی چانگان موفق شدیم و مجوز های لازم فروش و خدمات پس از فروش از وزارت صمت اخذ شد و طی برنامه اول 400 دستگاه را وارد خواهیم کرد که از یک ماه و نیم آینده به مرور به صورت وارداتی عرضه خواهد شد.
  کاظمی همچنین از معرفی کارخانه تولید در یکی از شهرهای محروم کشور به وزارت صمت برای تولید محصولات مزدا خبر داد و جزئیات بیشتری در این زمینه اعلام نکرد.
  کاظمی در زمینه قیمت دو نمونه نخست وارداتی از برند مزدا گفت:  قیمت مزدا 3 با احتساب هزینه های حمل و نقل و تعرفه و نرخ حدودی دلار کنونی حدود 2.5 و قیمت نهایی کراس اوور CX30 را حدود 2.9 میلیارد تومان می تواند باشد.
  مدیرعامل افتاب خودرو در زمینه توسعه شبکه نمایندگان این شرکت گفت : ما با 6 نماینده که شامل نمایندگی مرکزی تهران، خراسان رضوی(سبزوار)، مشهد، گیلان، مازندران و بوشهر مذاکره کرده ایم و تامین دستگاه های عیب یاب، ابزار مخصوص و ... برای آن ها انجام شده است.

  برچسب ها
  کرمان موتوراکستریم
  مطالب مرتبط