کارمانیا

مناف هاشمی:

حواله خودرویی که قرار بود به والیبالیست‌ها داده شود به صورت ریالی پرداخت شد

عصر خودرو: معاون مالی و پشتیبانی وزارت ورزش افزود: نمی‌توان از مظلومیت حوزه ورزش به راحتی عبور کرد. نباید همیشه متکی به منابع دولت باشیم. در سال گذشته فدراسیون‌ها ۲۸۵ میلیارد تومان درآمدزایی داشتند.

حواله خودرویی که قرار بود به والیبالیست‌ها داده شود به صورت ریالی پرداخت شد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۵ تير ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از نسیم آنلاین، مناف هاشمی با حضور در برنامه ورزش و مردم اظهار داشت:  مشکلات مالی برای همه وزارتخانه‌ها از جمله وزارت ورزش وجود دارد، اما می‌توان در شرایط سخت هم به اولویت‌ها توجه کرد و تا حدی که کار در زمین نماند در حوزه ورزش کارها را پیش برد. در سال 93 حدود 76 میلیارد به فدراسیون‌ها پول دادیم اما خود فدراسیون‌ها 285 میلیارد درآمدزایی کردند یعنی حدود سه برابر پولی که وزارت ورزش به آنها اختصاص داد، درآمد داشتند که البته در والیبال، فوتبال و کشتی این رقم بیش از 6 برابر بود و این یعنی نباید همیشه متکی به منابع دولت باشیم.

  وی افزود: تلاش کردیم در هیأت رئیسه فدراسیون‌ها یکی دو نفر افراد اقتصادی در کنار ورزشی‌ها باشند تا اوضاع بهتر شود. شما فکر می‌کنید در والیبال کمک ما چقدر بود؟ ما حدود سه چهار میلیارد بودجه داریم، اما این در حالی بود که 25 میلیارد بودجه فدراسیون بود و یا در تکواندو همچنین، و یا در کشتی 8 تا 10 میلیارد بودجه تعلق گرفت اما دوستان در روش‌های مختلف 60 میلیارد بودجه بستند و این یعنی وضعیت فدراسیون‌ها نسبت به گذشته بهتر شده است.

  معاون مالی و پشتیبانی وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه در همه فدراسیون‌های ورزشی شاهد حضور افراد اقتصادی نیز هستیم اظهار کرد: وزارت ورزش در حوزه فدراسیون‌ها تلاش کرده تا علاوه بر افراد ورزشی یک یا دو فرد اقتصادی نیز حضور داشته باشند.

  هاشمی خاطرنشان کرد: امسال شاهد رشد 20 درصدی بودجه وزارتخانه بودیم و به همین میزان به فدراسیون‌هایی که المپیکی هستند، 25 درصد و سایر فدراسیون‌ها 10 درصد افزایش بودجه داده‌ایم.

  معاون مالی و پشتیبانی وزیر ورزش و جوانان افزود: در حوزه حسابرسی نیز مشکلاتی از سال‌های پیش مانده بود. برای مثال حسابرسی سال‌های 90 و 91 انجام نشده بود و بعد از استقرار تیم جدید این اقدام صورت پذیرفت. مطمئن باشید مشکلات امروز در زمینه امور مالی فدراسیون‌ها به هیچ عنوان با سه یا چهار سال پیش قابل مقایسه نیست. در حال حاضر حسابرسی‌ها کمترین مغایرت را دارند و حتی در زمینه سفرها نیز که شاهد حضور افراد غیر مرتبط بودیم، برخورد صورت گرفت و با این تخلفات مقابله کردیم.

  وی یادآور شد: در سال 93 برای تخصیص بودجه به فدراسیون‌ها تفاهم‌نامه‌ای را با کمیته ملی المپیک امضا کردیم که کمیته برای سال 93 قرار شد تا در دو مرحله کمیته ملی المپیک منابع خود را از دولت دریافت کند و با توجه به سهمی که مقرر شده است، منابع بین فدراسیون‌ها تقسیم شود. حس می‌کنم مرحله دوم این تخصیص از سوی دولت به کمیته پرداخت نشده است.

  معاون مالی و پشتیبانی  وزارت ورزش یادآور شد: از سال 91 حسابرسی‌های ما مانده بود که با استقرار تیم جدید در وزارت ورزش، این موضوع نیز انجام شد و به جرأت می‌توانم بگویم اشکالاتی که امروز در حوزه فدراسیون‌ها داریم قابل قیاس با چهار سال پیش نیست، ضمن اینکه الان در حسابرسی‌ها کمترین مغایرت را پیدا می‌کنیم، البته یک بخشنامه تنظیم شد که اگر حسابرسی فدراسیون‌ها با حضور افراد خبره باشد، دیگر حسابرسی وزارت ورزش نیازی نیست.

  وی تأکید کرد: بودجه وزارت ورزش حدود 40 درصد برای امسال رشد داشته هر چند که با توجه به محدودیت‌ها، دولت یک سری ظرفیت ها را به ما داد تا به طور مثال با تبدیل به احسنت کردن برخی پروژه های نیمه کاره بتوانیم سایر پروژه‌ها را تمام کنیم که الان در هر استان 3 تا 10 پروژه شناسایی شده که برای وزارت ورزش کاربرد ندارد که قرار شده با فروش آنها سایر پروژه‌ها را تمام کنیم.

  وی افزود: در سال 93 120 پروژه را تمام کردیم که امسال تعداد به 280 رسید، برای سال آینده هدفگذاری کردیم که این تعداد دو برابر شود که البته باز هم راضی‌کننده نیست.

  هاشمی گفت: سال 93 وزیر دستور داد هر هفته یکی از معاونان سفر استانی داشته باشد تا از نزدیک با مشکلات آشنا شویم که البته این یکی از تکالیف مدیران است تا از نزدیک مشکلات را لمس کرده و اینطور نباشد که تصمیمات در اتاق دربسته گرفته شود، البته وضعیت نیروی انسانی و معیشت کارکنان نیز در دوره جدید بهتر شده است.

  هاشمی گفت: در سال 93، دو مراسم بزرگ برای تقدیر از ورزشکاران برگزار کردیم حدود 43 میلیارد بودجه برای آن تخصیص پیدا کرد و جوایز اخیری که به ورزشکاران کشتی و واترپول پرداخت شد که حدود 500 میلیون تومان بود خارج از تعهد هیأت دولت محسوب می‌شد و ما با این کار قصد داشتیم بگوییم قهرمانانمان را فراموش نکرده‌ایم.

  وی در مورد انتقادات سعید معروف از مسئولان ورزش و این خواسته او که حداقل قول دروغ بدهید که دلمان خوش شود، گفت: من قبل از هر چیز این دو پیروزی را به مردم ایران تبریک می‌گویم، این قسمتی از قابلیت‌های جوانان ایرانی بود. ولی مظلومیت ورزش حرفه‌ای را نمی‌توان با این چیزها پوشش داد. من هم حرف‌هایی مثل صحبت‌های معروف را در قالب درددل در یکی از برنامه‌های رادیویی مطرح کردم ولی با اطمینان می‌گویم که ما قولی را نمی‌دهیم که نتوانیم به آن عمل کنیم، ما سال قبل 1.5 میلیارد تومان به ملی‌پوشان والیبال پاداش دادیم و اخیراً هم در تلاش هستیم مصوبه‌ای در همین مورد برای آنها بگیریم. حواله خودرویی هم که قرار بود به والیبالیست‌ها داده شود به صورت ریالی به آنها پرداخت شد. در صورتی که خارج از مصوبه دولت قرار باشد پاداشی برای ملی‌پوشان در نظر گرفته شود ما به آن رسیدگی می‌کنیم و باعث افتخار ما است.

  هاشمی در مورد انتقادات کیانوش رستمی از وضعیت ورزشکاران گفت: نمی‌دانم مشکلات مالی آنها چیست، اما همین دو روز پیش 300 میلیون تومان فقط به وزنه‌برداری دادیم چون رشته المپیکی است و برای ما مهم به شمار می‌رود، ضمن اینکه برای عزیزانی که برای کسب سهمیه المپیک کار می‌کنند حقوق ماهیانه تعریف شده است.

  وی در پاسخ به این سوال که چرا تا این حد در ورزش تبعیض وجود دارد، گفت: باید به ماهیت رشته‌ها توجه کرد، به طور مثال؛ کمترین قرارداد فوتبالی‌ها 50 برابر رشته های دیگر است و چطور می‌توان قرارداد بازیکن فوتبال را با یک کشتی‌گیر و یا ورزشکار رشته‌های دیگر مقایسه کرد. پس این موضوع به ماهیت رشته برمی‌گردد و اینکه رشته فوق در دنیا جا افتاده است. آیا والیبال ما سه سال پیش چنین جایگاهی را در دنیا داشت‌؟ و یا معروف همین سه سال پیش همین قیمت را داشت؟ قطعاً اینطور نبود، اما تلاشی که شد والیبال جایگاه خود را در جهان پیدا کرد، پس باید تلاش کرد تا بتوانیم جایگاه ورزش خود را در دنیا پیدا کنیم.

  معاون مالی و پشتیبانی ورزش در مورد اینکه چطور می‌توان در بازی‌های آسیایی موفق شد، گفت: اگر بودجه‌ای که داریم دو برابر شود، برای ما کافی است. الان بسیجی‌وار کار می‌کنیم و این را می‌توانید از مقایسه سرمایه‌گذاری ایران با کشورهای اطرافش متوجه شوید. پس بچه‌های ما با نیت قلبی و اعتقادی وارد میدان می‌شوند که چنین جایگاهی به دست می‌آید. به نظر شما آیا در همین والیبال به اندازه آمریکا و لهستان سرمایه‌گذاری کرده‌ایم؟ فکر می‌کنم اگر بودجه‌مان دو برابر شود که البته خیلی خواسته زیادی نیست، بتوانیم بسیاری از مشکلات را حل کنیم. الان در حوزه همگانی بودجه‌مان حدود 15 میلیارد تومان است که باید این بودجه برای حوزه سلامت و همگانی به 200 میلیارد تومان برسد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۱۱ روز پیش
  آرشیو