مدیران خودروکارمانیا

نیسان و تویوتا کنار گذاشتن ایربگ های تاکاتا را تایید کردند

عصر خودرو: دو شرکت خودروسازی ژاپنی نیسان و تویوتا توقف استفاده از ایربگ های تاکاتا در خودروهای خود را تایید کردند.

نیسان و تویوتا کنار گذاشتن ایربگ های تاکاتا را تایید کردند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از لفتلین نیوز، شرکت تاکاتا سازنده ایربگ خودرو اعلام کرد که استفاده از نیترات آمونیوم که باعث میشود ایربگ با نیروی بیشتری باد شود برای استفاده کاملا ایمن است اما سازمان ملی ایمنی بزرگراههای آمریکا خواسته که این شرکت ایمن بودن این ماده را ثابت کند یا استفاده از این ماده شیمیایی جنجال برانگیز را متوقف کند.
  نیترات آمونیوم ماده ای است که بویژه در نواحی مرطوب در با گذشت زمان در معرض خرابی قرار دارد و ماده تغییر یافته می تواند انفجاری ایجاد کند که نیروی آن برای منفجر کردن کپسول باد کننده ایربگ کافی خواهد بود و اصابت ترکشهای این کپسول به سرنشینان مرگبار خواهد بود.
  در این میان خودروسازان بزرگ منتظر نمانده اند که تاکاتا ادعای خود را ثابت کند و بلافاصله ایربگهای این شرکت را کنار گذاشته اند.
  نیسان در بیانیه که برای بلومبرگ فرستاده اعلام کرد: در راستای اعلام اخیر سازمان ایمنی بزرگراههای آمریکا ما تصمیم گرفتیم دیگر از ایربگهای حاوی نیترات آمونیوم استفاده نکنیم.
  پیشتر آکیو تویودا مدیرعامل تویوتا نیز در گفتگو با بلومبرگ کنار گذاشتن ایربگهای تاکاتا را تایید کرد.
  دو شرکت سوبارو و میتسوبیشی نیز در حال بررسی توقف استفاده از این ایربگها هستند که بیانگر دردسر مالی وخیم برای تاکاتا است.
  شیگه هیسا تاکادا مدیرعامل تاکاتا در جمع خبرنگاران اذعان کرد که این وضعیت در حال به خطر انداختن بقای این شرکت است. در پی این اتفاقات سهام تاکاتا در بازار بورس توکیو به شدت کاهش یافته است.
  در پی جریمه شدن شرکت تاکاتا از سوی سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراههای آمریکا شرکتهای هوندا و مزدا نیز اعلام کرده اند که دیگر از ایربگ های این برند در خودروهای خود استفاده نخواهد کرد.
  هوندا که ایربگ های تاکاتا را کنار گذاشته اصلی ترین مشتری محصولات این شرکت است. مزدا چهارمین خودروساز بزرگ ژاپن به لحاظ میزان فروش است.
  تاکاتا از سوی سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراههای آمریکا به پرداخت 70 میلیون دلار جریمه نقدی محکوم شده و در صورتیکه نتواند فهرستی از تعهدات را انجام دهد 130 میلیون دلار دیگر جریمه خواهد شد.

   

  برای آگاهی از تازه های جهان خودرو، جدیدترین قیمت ها و بازار خودرو ایران اینستاگرام خودرو امروز را دنبال کنید و جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصر خودرو (https://telegram.me/asrekhodro ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • شماره ۴۳۳
   • شماره ۴۲۲
   • شماره ۴۲۲
   • شماره ۴۱۰
   • شماره ۴۰۹
   • خودرو امروز پلاس
   • خودرو امروز
   • شماره ۴۰۵
   • شماره ۴۰۵
   آخرین بروزرسانی ۲۸ روز پیش
   آرشیو