مدیران خودروکارمانیا

واژگونی اتوبوس حامل پناهجویان در مرز ترکیه -یونان و کشته شدن هشت نفر

عصر خودرو- در سانحه واژگونی اتوبوس حامل پناهجویان در نزدیکی مرز ترکیه با یونان بامداد شنبه ۸ پناهجو کشته و ۴۲ تن دیگر زخمی شدند.

واژگونی اتوبوس حامل پناهجویان در مرز ترکیه -یونان و کشته شدن هشت نفر
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از ایرنا، رسانه های ترکیه روز شنبه تصاویر دلخراشی از این اتوبوس و اجساد قربانیان را منتشر کردند و نوشتند: این اتوبوس حامل 63 پناهجو بود که به دلیل سرعت زیاد در منطقه بالیک اسیر دچار حادثه شد.
  به نوشته پایگاه خبری وطن،ترکیه یکی از مهمترین گذرگاههای پناهجویان از آفریقا و آسیا به اروپاست ( از طریق یونان در همسایگی ترکیه با مرزهای زمینی و دریایی) و سالانه هزاران تن در این مسیر دستگیر می شوند و یا جان خود را از دست می دهند.
  در ماههای گذشته پناهجویان از طریق دریاهای مدیترانه و اژه و با قایق و کشتی برای رسیدن به یونان تلاش می کردند و سه شنبه گذشته نیزدر حادثه واژگون شدن دو قایق حامل پناهجویان خارجی که از سواحل ترکیه در دریای اژه عازم یونان بودند، 31 پناهجو جان داد.
  دریای مدیترانه و اژه از خطرناک ترین راه های کوچ مهاجران غیرقانونی است. بخش عمده این پناهجویان در مسیر عبور در اثر غرق شدن، گرسنگی و یا سرما از رسیدن به مقصد باز می مانند.
  ترکیه کشوری است که به علت در اختیار داشتن ساحل طولانی در دریای مدیترانه و نزدیکی با یونان در دریای اژه، همواره از کشورهای هدف قاچاق انسان و فرار پناهجویان خارجی بوده است.
  اتحادیه اروپا که مبارزه گسترده ای را برای ممانعت از ورود مهاجران غیرقانونی به اروپا شروع کرده، بعد از مذاکرات طولانی با ترکیه، آنکارا را به انعقاد توافقنامه پذیرش مهاجران غیرقانونی که با استفاده از خاک این کشور به کشورهای اروپایی متواری می شوند، متقاعد کرد.
  اتحادیه اروپا اخیرا در قبال قول ارایه برخی امتیازات به ترکیه از قبیل فعال کردن فرایند همگرایی ترکیه با اتحادیه اروپا، لغو مقررات روادید برای شهروندان ترکیه در سفر به اتحادیه اروپا و کمک سه میلیارد یورویی به آنکارا برای هزینه کردن جهت اسکان پناهجویان؛ از ترکیه خواسته است بطور جدی از عبور پناهجویان از طریق این کشور به اروپا جلوگیری کند.

   

  برای آگاهی از تازه های جهان خودرو، جدیدترین قیمت ها و بازار خودرو ایران اینستاگرام خودرو امروز را دنبال کنید و جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصر خودرو (https://telegram.me/asrekhodro ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو