کارمانیا

۳راهکار شهرداری برای حمایت از سرمایه گذاران تاکسی های هیبریدی

عصر خودرو- معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران از وجود سه راهکار مشخص برای حمایت از سرمایه گذاران تاکسی های هیبریدی توسط دولت و مدیریت شهری پایتخت خبر داد.

۳راهکار شهرداری برای حمایت از سرمایه گذاران تاکسی های هیبریدی
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از مهر، جعفر تشکری هاشمی با اشاره به مشارکت بخش خصوصی در ورود تاکسی های هیبریدی به ناوگان تاکسیرانی شهر تهران گفت: اولین راهکار حمایت از بخش خصوصی برای ورود تاکسی های هیبریدی و یورو5 به ناوگان تاکسیرانی شهر تهران کمک بلاعوض شهرداری مطابق مصوبه شورای شهر است. به عبارتی طبق پیش‌بینی‌های شهرداری تهران و براساس مصوبه شورا مقرر شده تا از محل کمک یارانه‌ای برای کمک به بخش خصوصی تاکسیرانی کمکهای بلاعوضی پرداخت شود.

  معاون شهردار تهران دومین کمک مجموعه مدیریت شهری تهران را در این زمینه تعیین متفاوت نرخ کرایه تاکسی های هیبریدی مطابق مصوبه شورای شهر تهران دانست و توضیح داد: طبق لایحه افزایش کرایه سال آینده مبلغ کرایه تاکسی‌های هیبریدی به میزان 1.8برابر بیشتر از کرایه تاکسی‌های معمولی ای است که اکنون در شهر در حال فعالیت و خدمات‌رسانی هستند.

  تشکری هاشمی پایین بودن مصرف سوخت این خودروها را مزیت دیگر تاکسی های هیبریدی دانست که دولت باید به این عامل مهم توجه بیشتری داشته باشد.

  وی یادآور شد: به دلیل مصرف بسیار پایین سوختی که این خودروها دارند، صرفه جویی زیادی در مصرف سوخت خواهد شد که این اتفاق در اقتصاد ملی کشور تاثیرات خوبی به همراه خواهد داشت.

  به اعتقاد وی؛ با توجه به اینکه میزان آلایندگی خودروهای هیبریدی معادل یک گرم بر کیلومتر است، در نتیجه کارشناسان محیط زیست بر این باورند که این تاکسی‌ها شرایط خوب زیست‌محیطی را برای شهر تهران و شهروندان ایجاد می‌کنند.

  معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران سومین راهکار حمایت از سرمایه گذاران تاکسی های هیبریدی را دولتی دانست و بیان کرد:با توجه به بند «ق» تبصره دو قانون بودجه سال 93 دولت که به ماده 12 معروف است؛ امکان استفاده از حمایت‌های دولتی نیز وجود خواهد داشت که این موضوع توسط مدیریت شهری تهران در شورای عالی اقتصاد در حال پیگیری است. در صورتی که بتوانیم موافقت‌های دولتی را درخصوص استفاده بخش خصوصی از تسهیلات مالی ماده 12 بگیریم؛ مشوق بسیار خوبی برای این بخش خواهد شد.

  وی درباره موانع استفاده بخش خصوصی از ماده 12 قانون بودجه سال 93 نیز توضیح داد: البته در این قانون عنوان شده است که خودروهای گازسوز می‌توانند از تسهیلات ویژه‌ای که وزارت نفت پرداخت می‌کند، استفاده کنند، اما بر این باوریم که خودروهای هیبریدی بسیار پاکتر و باکیفیت‌تر هستند.

  معاون شهردار تهران تاکید کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است  80 دستگاه تاکسی هیبریدی تهران در مبادی ورودی شهر مانند ایستگاه راه آهن و فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) و فرودگاه مهرآباد استفاده خواهد شد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۲
  آخرین بروزرسانی ۲۲ روز پیش
  آرشیو