کارمانیا

تشکری هاشمی اعلام کرد

تعداد خودروهای پایتخت در هاله‌ای از ابهام

عصر خودرو- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از وجود ابهام در تعداد خودروهای در حال تردد در پایتخت خبر داد.

تعداد خودروهای پایتخت در هاله‌ای از ابهام
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۴:۰۰

  سید جعفر تشکری هاشمی  با بیان اینکه براساس قانون مجلس شورای اسلامی قانون الحاق سه تبصره به بند 12ماده 4 قانون نیروی انتظامی، شهرداری تهران موظف است خدمات مورد نیاز پلیس راهنمایی و رانندگی به جزء تامین سلاح، مهمات و استخدام رسمی پرسنل را پشتیانی کند گفت: در مقابل پیش بینی شده، پلیس راهور نیز سیاست‌ها و برنامه‌های اجرایی که شهرداری ابلاغ می‌کند، اجرا کند.

  وی با بیان اینکه پلیس باید آمار و اطلاعات موردنیاز خودروها را برای برنامه‌ریزی شهری در اختیار برنامه‌ریزان قرار دهد افزود: متاسفانه پلیس راهور اطلاعات خودروها را در اختیار شهرداری قرار نداده که این موضوع موجب گلایه اعضای شورای شهر نیز شده است.

  معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران بابیان اینکه بودجه راهور برنامه محور است و برابر هماهنگی و متناسب با پیشرفت برنامه، اعتبارات مصوب پرداخت می‌شود گفت: براساس مصوبه شورا بودجه با تایید معاونت حمل و نقل قابلیت پرداخت دارد و این موضوع جدیدی نیست و تنها باعث هماهنگی است.

  تشکری هاشمی بابیان اینکه خودرو تهران دارای سریال مشخص است و امکان اینکه اطلاعات از طریق بانک اطلاعاتی در اختیار قرار گیرد وجود دارد گفت: بنابراین ارائه اطلاعات به عنوان شرطی برای ادامه پرداخت بودجه به پلیس راهور از سوی اعضای شورای شهر به تصویب رسید البته همکاری فی ما بین دو سازمان خوب است و امید است که در گرفتن اطلاعات مشکلی نباشد.

  معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که آمار خودروهای در حال تردد تهران چه تعداد است پاسخ داد: متاسفانه بخش زیادی از پلاک تهران در کشور و پلاک غیر نیز در تهران تردد می‌کنند.

  وی با بیان اینکه در زمان تصویب قانون تعویض پلاک مقرر شد که پلاک هرشهری در محل اقامت تردد کنند گفت: بااینکه مقرر شد با تغییر محل اقامت مالک خودرو،‌ باید پلاک نیز تغییر کند اما متاسفانه این بخش قانون به درستی اجرایی نمی‌شود و شاهد آن هستیم که این جابجایی پلاک صورت نگرفته و برهمین اساس نمی‌توان آمار دقیقی از میزان خودروهای متردد در شهر ارائه کرد اما به استناد شماره پلاک در تهران 3 تا 3.5 میلیون خودرو در حال تردد هستند.

  معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه در بانک عوارض خودرو شهرداری تنها اطلاعات یک میلیون و 200 هزار خودرو ثبت شده است تصریح کرد: قطعا بیش از 3 میلیون خودرو در شهر تردد می‌کنند.

   

  برای آگاهی از تازه های جهان خودرو، جدیدترین قیمت ها و بازار خودرو ایران اینستاگرام خودرو امروز را دنبال کنید و جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصر خودرو (https://telegram.me/asrekhodro ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۱۵ روز پیش
  آرشیو