کارمانیاآریا دیزلDS

مجهزترین خودروهای ارزان قیمت +تصاویر

عصر خودرو: ۱۳ خودروی سواری و کراس‌اوور اقتصادی را معرفی خواهیم کرد که در عین داشتن قیمتی پایین و مقرون به صرفه، تجهیزات ایمنی مناسبی را نیز در اختیار قرار می‌دهند.

مجهزترین خودروهای ارزان قیمت +تصاویر
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۰:۰۰
 • مجهزترین خودروهای ارزان قیمت +تصاویر
 • مجهزترین خودروهای ارزان قیمت +تصاویر
 • مجهزترین خودروهای ارزان قیمت +تصاویر
 • مجهزترین خودروهای ارزان قیمت +تصاویر
 • مجهزترین خودروهای ارزان قیمت +تصاویر
 • مجهزترین خودروهای ارزان قیمت +تصاویر
 • مجهزترین خودروهای ارزان قیمت +تصاویر
 • مجهزترین خودروهای ارزان قیمت +تصاویر
 • مجهزترین خودروهای ارزان قیمت +تصاویر
 • مجهزترین خودروهای ارزان قیمت +تصاویر
 • مجهزترین خودروهای ارزان قیمت +تصاویر
 • مجهزترین خودروهای ارزان قیمت +تصاویر

به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از زومیت، تجهیزات ایمنی فعال تا حدود یک دهه‌ی قبل تنها در خودروهای لوکس وجود داشتند. اما امروزه برای داشتن تجهیزاتی مانند سیستم ترمز خودکار و سیستم هشدار انحراف از مسیر نیازی نیست تا بنز کلاس اس را خریداری کنید؛ چرا که حالا این تجهیزات را در یک هیوندای النترا نیز می‌توان مشاهده کرد.

 در ادامه با 13 خودروی سدان و کراس اوور اقتصادی آشنا خواهید شد که از تجهیزاتی نظیر ترمز خودکار اضطراری و یا سامانه‌ی هشدار خروج از خطوط بهره می‌برند.


تویوتا پریوس C

با قیمت پایه‌ی برابر 20395 دلار، تویوتا پریوس سی ارزان‌ترین خودروی هیبریدی است که می‌توانید خریداری کنید. این خودرو در تیپ‌های مجهز‌تر خود که با نام Safety Sense شناخته می‌شود، با تجهیزات ایمنی بروزی عرضه می‌شود. با سفارش این بسته‌ی ایمنی، تویوتا پریوس به سیستم پیشگیری از برخورد مجهز می‌شود. این سیستم در صورتی که تشخیص دهد برخورد اتفاق خواهد افتاد ابتدا به راننده هشدار داده و اگر راننده عکس‌العملی نشان ندهد سیستم بصورت خودکار ترمزها را فعال می‌کند تا از شدت برخورد کاسته شود. تویوتا پریوس موفق به دریافت 5 ستاره‌ی ایمنی از موسسه‌ی Euro NCAP شده است. تویوتا خودروی پریوس سی را با قیمت پایه‌ی 19500 دلار به فروش می‌رساند.


هوندا سیویک

نسل دهم هوندا سیویک با تغییرات ظاهری عمده‌ای به بازار آمد؛ البته تغییرات تنها در بخش ظاهری نبودند و سیویک در خصوص تجهیزات ایمنی با دست پر به میدان آمده است. بسته‌ای تحت عنوان Honda Sensing به همراه سیویک عرضه می‌شود که شامل سیستم ترمز اضطراری خودکار و سیستم هشدار خروج از خط است. سیستم ترمز اضطراری همانند نمونه‌ی موجود در تویوتا عمل کرده و در مواقع اورژانسی نسبت به ترمز گیری اقدام می‌کند و سیستم هشدار خروج از خط نیز با پالایش خطوط جاده مراقب انحراف خودرو از مسیر خواهد بود و اگر راننده بدون راهنما زدن از روی خطوط عبور کند سیستم به وی هشدار می‌دهد. برای خرید ارزان‌ترین نمونه‌ی سیویک باید مبلغ 18300 دلار را بپردازید.


نیسان سنترا

نیسان سنترا در مدل 2016 خود با لیست قابل توجهی از سامانه‌های ایمنی به بازار آمده است. سنترا در تیپ های SL و SR به کروز کنترل هوشمند، ترمز اضطراری خودکار و سیستم هشدار انحراف از مسیر مجهز است. نیسان سنترا موفق به دریافت 4 ستاره‌ی ایمنی از موسسه‌ی NHTSA امریکا شده است. سدان اقتصادی نیسان با قیمت 16500 دلار برای مدل پایه‌ی خود عرضه می‌شود.


فولکس واگن جتا

مدل 2016 فولکس واگن جتا در نسخه‌های فول، مجهز به سیستم ترمز خودکار و سیستم هشدار برخورد از جلو است. موسسه‌ی NHTSA به این خودرو 5 ستاره‌ی ایمنی کامل داده است. این خودرو یکی از محبوب‌ترین مدل‌های تولیدی فولکس واگن است و برای خرید مدل پایه‌ی آن باید 27000 دلار بپردازید.


مزدا CX-3

کراس اوور زیبا و خوش استیل مزدا به مجموعه ای از امکانات ایمنی تحت عنوان i-Active مجهز است که شامل کروز کنترل هوشمند، ترمز اضطراری خودکار و سیستم هشدار انحراف از مسیر می‌شود. مزدا CX-3 نیز موفق به دریافت 4 ستاره‌ی ایمنی از موسسه‌ی Euro NCAP شده است. کراس‌اوور دوست‌داشتنی مزدا برچسب قیمت 20‌000 دلاری به همراه دارد.


سوبارو ایمپرزا

با اینکه نسل جدید سوبارو ایمپرزا بزودی به بازار خواهد آمد، اما نسل فعلی آن نیز خودرویی بسیار ایمن بوده و به پکیج ایمنی ویژه‌ی سوبارو با نام  آی‌سایت (EyeSight) مجهز است. ایمپرزا به سیستم کروز کنترل هوشمند مجهز است که می تواند سرعت خودرو را با سرعت ترافیک تطبیق دهد و حتی توانایی توقف کامل خودرو را نیز دارد، این در حالی است که بسیاری از سامانه‌های کروز کنترل هوشمند در سرعت‌های بسیار پایین غیر فعال شده و توانایی توقف کامل خودرو در ترافیک را ندارند. امکانات دیگر ایمپرزا نیز شامل سیستم ترمز اضطراری خودکار و سیستم هشدار انحراف از مسیر می‌شود. سوبارو ایمپرزا یکی از ایمن‌ترین خودروهای کلاس خود بوده و ایمنی آن دارای رتبه‌ی 5 ستاره از موسسه‌ی NHTSA است. این سدان برچسب قیمت 18800 دلاری را برای نمونه‌ی پایه‌ی خود دارد.


فیات 500 ایکس

این کراس اوور زیبای ایتالیایی با بدنه‌ی تخم مرغی شکل خود به سامانه‌هایی نظیر هشدار برخورد از جلو و ترمز خودکار مجهز است. این خودرو دارای 4 ستاره‌ی ایمنی از Euro NCAP است. کراس‌اوور جذاب فیات با قیمت 20 هزار دلار عرضه می‌شود.


فولکس واگن گلف

فولکس واگن گلف 2016 در تیپ‌های GTI ،R، e-Golf ،SE از لیست مناسبی از امکانات ایمنی مانند کروز کنترل هوشمند و ترمز اضطراری خودکار برخوردار است. با اتکا به چنین تجهیزاتی فولکس واگن گلف توانسته از تست‌های ایمنی موسسه‌ی NHTSA رتبه‌ی  5 ستاره را دریافت کند. گلف را می‌توان محبوب‌ترین هاچ‌بک بازار دانست که قیمت پایه‌ی 18500 دلاری آن نیز برای بسیاری از خریداران مناسب خواهد بود.


جیپ رنگید

رنگید با طراحی جعبه ای شکل خود به عنوان کراس‌اووری جمع و جور شناخته می‌شود. رنگید در تیپ‌های لتیتود و لیمیتد از سیستم ترمز خودکار و هشدار برخورد از جلو بهره می برد که امنیت این خودرو را در مسیرهای جاده‌ای و خارج جاده ای تضمین می‌کنند. رنگید توانسته در کل 4 ستاره‌ی ایمنی را از موسسه‌ی NHTSA به خود اختصاص دهد. البته امتیاز این خودرو در تست واژگونی چندان مناسب نبوده و تنها 3 ستاره دریافت کرده است. کراس‌اوور جیپ نیز برچسب قیمتی 18000 دلاری را برای نمونه‌ی پایه‌ی خود به همراه دارد.


مزدا 3

مزدا 3 یکی از بهترین خودروهای کامپکت موجود در بازار است و با هندلینگ بسیار بالای خود سواری لذت بخشی را برای راننده به ارمغان می‌آورد، همچنین طراحی آن نیز چه در نمای بیرون و چه در داخل کابین بسیار زیبا و جذاب است. در تیپ S، نسخه‌ی مجهز مزدا 3، امکاناتی مانند ترمز خودکار اضطراری و کروز کنترل هوشمند موجود است. هر دو موسسه‌ی Euro NCAP و NHTSA پنج ستاره‌ی ایمنی به مزدا 3 داده اند. برای خرید نمونه‌ی پایه‌ی مزدا 3 باید هزینه‌ی 18000 دلاری آن را پرداخت کنید.


کیا سراتو

کیا سراتو یا فورته در مدل 2017 خود دارای امکانات ایمنی کاملی است که می‌توان از بین آن‌ها سیستم هشدار برخورد از جلو، سیستم هشدار خروج از خط، ترمز خودکارو سیستم هشدار نقطه کور را نام برد. امکانات رفاهی سراتو نیز فراتر از کلاس خود بوده و از گرمکن صندلی برای تمامی صندلی‌ها بهره‌مند است و حتی صندلی‌های جلویی دارای سیتم تهویه یا همان سردکن نیز هستند. سدان اقتصادی کیا با قیمت 16000 دلار برای نمونه‌ی پایه‌ی خود به فروش می‌رسد.


سوبارو کراس ترک

سوبارو کراس‌ترک یکی از ایمن‌ترین کراس‌اوورهای موجود در بازار بوده و امکانات ایمنی آن مشابه با مدل ایمپرزا است. کراس ترک نیز توانایی توقف کامل را در شرایط اضطراری در صورتی که راننده ترمزگیری نکند را دارد. سوبارو کراس‌ترک هنوز در اروپا مورد تست ایمنی قرار نگرفته است اما موسسه‌ی امریکایی NHTSA، به این خودرو 5 ستاره‌ی ایمنی داده است. سوبارو کراس‌ترک را با قیمت 21500 دلار عرضه می‌کند.


هیوندای الانترا

مدل 2017 هیوندای الانترا نیز همچون سایر خودروهای کره‌ای و البته خودروهای این لیست از لحاظ ایمنی چیزی کم ندارد و در نسخه‌ی لیمیتد یا اصطلاحا فول خود، امکاناتی چون سیستم هشدار انحراف از مسیر مجهز  است و در صورت بی‌توجهی راننده به موانع جلویی هشدارهای لازم را به راننده خواهد داد. الانترا نیز همانند اکثر خودروهای این لیست موفق به دریافت 5 ستاره‌ی ایمنی از موسسه‌ی NHTSA شده است. این خودرو نیز در نمونه‌ی پایه 17 هزار دلار قیمت دارد.

برچسب ها
کرمان موتوراسنایدک
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر
دکه مطبوعات
 • هفته نامه
 • هفته نامه
 • هفته نامه
 • هفته نامه
 • هفته نامه
 • هفته نامه
 • هفته نامه
 • هفته نامه
 • هفته نامه
آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
آرشیو