مدیران خودروکارمانیا

پاکستان برای جذب رنو و نیسان دست به کار شد

عصر خودرو- پاکستان با تعرفه‌های واردات مناسب، تلاش می‌کند خودروسازان خارجی مانند رنو و نیسان را به سرمایه گذاری و ساخت کارخانه در این کشور جلب کند ولی با این همه ترغیب این شرکتها به دلیل نگرانی نسبت به ثبات سیاستی و امنیتی کار دشواری خواهد بود.

پاکستان برای جذب رنو و نیسان دست به کار شد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از ایسنا، پاکستان درصدد سامان بخشیدن به بازار داخلی خودرو است که تحت نفوذ خودروسازان ژاپنی شامل تویوتا، هوندا و سوزوکی قرار دارد. این خودروسازان خودروهای مونتاژ داخل را به قیمت نسبتا بالایی می‌فروشند، در حالیکه این خودروها از نظر کیفیت پایین‌تر از خودروهای وارداتی هستند.

  تحلیلگران معتقدند دولت برای جذب خودروسازان خارجی باید آنها را متقاعد کند که این کشور مشکلات اقتصادی یک دهه گذشته و حملات تروریستی گروه‌های شبه نظامی از جمله گروه طالبان را پشت سرگذاشته است.

  با توجه به نرخ رشد اقتصادی که به بالاترین نرخ در هشت سال گذشته رسیده و همچنین ثبات ارزش روپیه در برابر دلار و نرخهای بهره بسیار پایین، مقامات پاکستانی بر این باورند که این کشور بار دیگر در مدار توجه سرمایه گذاران خارجی قرار می‌گیرد.

  مقامات پاکستانی از سیاست جدید خودرویی از جمله عرضه تعرفه‌های کمتر برای خودروسازان خارجی که در پاکستان کارخانه می‌زنند برای ورود بازیگران جدید استقبال کرده اند.

  مفتاح اسماعیل، رییس کمیسیون سرمایه گذاری پاکستان که سرگرم مذاکره با خودروسازان خارجی برای ساخت کارخانه در این کشور است، به رویترز اظهار کرد: انتظار داریم یک یا دو سرمایه گذار خارجی به پاکستان وارد شوند. وی در ادامه افزود: با نیسان ژاپن و رنوی فرانسه مدتی است سرگرم مذاکره هستیم و ماه گذشته هم برای نخستین بار با مدیران فیات ایتالیا دیدار داشتیم. مذاکرات قبلی شامل فولکس واگن آلمان بوده است.

  یک منبع آگاه در رنو به رویترز گفت: پاکستان و چند مکان دیگر برای سرمایه گذاری جدید در بخش تولید مورد توجه این شرکت قرار دارد اما مذاکرات در مراحل اولیه است. سخنگوی نیسان هم اظهار کرد: پاکستان بازار جالب توجهی برای این شرکت است اما در حال حاضر خبری برای اعلام وجود ندارد.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصرخودرو (http://telegram.me/asrekhodro) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

   

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط