مدیران خودروکارمانیا

تشدید برخورد با موتورسواران + نرخ جریمه‌ها

تک چرخ ۱۵۰ هزار تومان آب می‌خورد

عصر خودرو- جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از تشدید برخورد با تخلفات موتورسیکلت‌ سواران در پایتخت خبر داد.

تشدید برخورد با موتورسواران + نرخ جریمه‌ها
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از نسیم آنلاین، سرهنگ حسن عابدی گفت: با توجه به قرار گرفتن در آستانه تابستان و آغاز روزهای گرم سال، تشدید برخورد با تخلفات موتورسیکلت‌سواران در دستورکار قرار گرفته است و براین اساس با آن دسته از موتورسوارانی که فاقد کلاه ایمنی بوده، اقدام به انجام حرکات نمایشی با موتورسیکلت کرده یا از محل‌های غیرمجاز همچون پیاده‌راه و خط‌های ویژه تردد اتوبوس عبور کنند، برخورد خواهد شد.

  وی با بیان اینکه برخورد با تخلفات مورتورسواران همواره در طول سال ادامه داشته است، افزود: این طرح، طرح جدیدی نیست اما ماموران پلیس با توان بیشتری در آن حضور دارند.

  جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه 28 درصد از تصادفات منجر به فوت مربوط به موتورسیکلت‌سواران است، اظهار کرد: متاسفانه در این بین درصد قابل توجهی از افراد نیز فاقد کلاه ایمنی بودند.

  کلاه ایمنی باید استاندارد باشد

  عابدی با بیان اینکه یک موتورسیکلت سوار باید تجهیزات مخصوص و حتما کلاه ایمنی بر سر داشته باشد، خاطرنشان کرد: همراه داشتن کلاه ایمنی برای موتورسیکلت‌سواران الزامی است اما باید توجه داشت که این کلاه حتما استاندارد هم باشد چراکه در مواردی بوده که کلاه غیراستاندارد حتی باعث تشدید ضربه به سر موتورسوار نیز شده است.

  وی عبور از خط ویژه و پیاده‌راه، نداشتن کلاه ایمنی، عبور از محل‌های ممنوعه و حرکات نمایشی با موتورسیکلت را جزو تخلفاتی برشمرد که علاوه بر جریمه، منجر به توقیف موتورسیکلت افراد خاطی نیز می‌شود.

  جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره جرایم تخلفات رانندگی نیز گفت: برابر قانون انجام حرکات نمایشی 150 هزار تومان، عبور از محل‌های ممنوعه و خط ویژه 100 هزار تومان و نداشتن کلاه ایمنی، 60 هزار تومان جریمه را برای موتورسواران به همراه خواهد داشت.

  عابدی با اشاره به گرم شدن هوا نیز افزود: در فصول گرم سال متاسفانه موتورسیکلت‌سواران کمتر از کلاه ایمنی استفاده می‌کنند که همین موضوع ایمنی آنان را به خطر می‌اندازد از این رو توصیه همیشگی پلیس این است که علاوه بر سر داشتن کلاه ایمنی و رعایت قوانین و مقررات از حمل بار به وسیله موتورسیکلت و همچنین تردد در لاین سرعت بزرگراه‌ها خودداری کنند.

   

  برای آگاهی از تازه های جهان خودرو، جدیدترین قیمت ها و بازار خودرو ایران اینستاگرام خودرو امروز را دنبال کنید و جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصر خودرو (https://telegram.me/asrekhodro ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

   

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو