اوتو ۳۶۰

نیسان علیه کمپین برکسیت شکایت می‌کند

عصر خودرو- نیسان قصد دارد علیه کمپین رسمی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا که به برکسیت معروف است به دلیل استفاده از لوگوی این خودروساز در تبلیغاتش شکایت کند.

نیسان علیه کمپین برکسیت شکایت می‌کند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۱ تير ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از ایسنا، در تبلیغات این کمپین لوگوی نیسان در کنار چهار شرکت بزرگ دیگر با پیامی به این مضمون دیده می‌شود که کارفرمایان بزرگ اعلام کرده اند نتیجه همه پرسی هر چه باشد در انگلیس خواهند ماند.

  بر اساس گزارش رویترز، نیسان که اعلام کرده ترجیح می‌دهد انگلیس در عضویت اتحادیه اروپا باقی ماند، اعلام کرد در دادگاه عالی انگلیس برای متوقف کردن استفاده کمپین ترک اتحادیه اروپا از لوگوی این شرکت، اقدامات حقوقی انجام خواهد داد.

  پیش از این تویوتا هم نسبت به استفاده از لوگوی این شرکت در کمپین مذکور اعتراض و اعلام کرده بود استفاده از لوگوی تویوتا در بروشورهای کمپین "رای به ترک اتحادیه اروپا" ممکن است خوانندگان را به این اشتباه بیندازد که تویوتا از این کمپین حمایت می‌کند. در حالی که این شرکت چنین نظری را نداشته و قصد دارد برای استفاده غیرمجاز از علامت تجاری خود که ناقض حقوق این شرکت است، شکایت حقوقی انجام دهد.

  یوهان فانزیل، رییس و مدل عامل تویوتا موتور اروپا در ماه فوریه اعلام کرده بود که همه‌پرسی اتحادیه اروپا به مردم انگلیس مربوط است، اما ادامه‌ عضویت در این بلوک به نفع فعالیت‌های این شرکت بوده و رقابت‌پذیری آنها در بلندمدت را تضمین می‌کند.

  مردم انگلیس قرار است در همه پرسی که پنج شنبه هفته جاری برگزار می‌شود به ماندن یا خروج از اتحادیه اروپا رای دهند.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط