مدیران خودروکارمانیا

نقش کدام خودروها در بازی‌های المپیک پررنگ‌تر است؟ (+عکس)

عصر خودرو- در این مطلب نگاهی می‌اندازیم به خودروهایی که در بازی‌های مختلف المپیک به کمک مقامات و کشورهای برگزار کننده این بازی‌ها شتافته‌اند.

نقش کدام خودروها در بازی‌های المپیک پررنگ‌تر است؟ (+عکس)
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۰:۰۰

  به گزارش ایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از عصر ایران ،بازی‌های المپیک رسما شروع شده‌اند و حال و هوای مردم در جهان را تغییر داده‌اند. با وجود اینکه بازی‌ها و ورزش هیجان‌انگیز اتومبیل‌سواری بخشی از بازی‌های المپیکی محسوب نمی‌شوند، اما خودروها نقش مهمی در برگزاری این مراسم دارند و رکن بزرگی به حساب می‌آیند.

  در المپیک 2016 نیسان ابتکار عمل را به دست گرفت و با تهیه 4 هزار و 200 دستگاه خودرو نیازهای حمل و نقل روزانه در بازی‌های المپیک  را برآورده کرد.

  در این مطلب نگاهی می‌اندازیم به خودروهایی که در بازی‌های مختلف المپیک به کمک مقامات و کشورهای برگزار کننده این بازی‌ها شتافته‌اند.

  ریو 2016: نیسان کیک

  تمام مدل‌های جدید نیسان کیک به شکلی رسمی برای بازی‌های المپیک ریو 2016 طراحی و ساخته شدند. این کراس‌اوورهای زیبا در آمریکا رقبای اصلی هوندا HR-V و مزدا CX-3 محسوب می‌شود. این کراس‌اوور کامپکت بلندتر و طولانی‌تر از کدل "جوک" نیسان اسن و ظاهر سنتی‌تر نسبت به آن دارد.
  نیسان قصد دارد مدل کیک را به بیش از 80 بازار جهانی ارسال کند. با ابن وجود به نظر می‌رسد بازار آمریکای شمالی یکی از مقاصد هدف نیسان نباشد. همچنین این امکان وجود دارد که کیک‌های جدید به زودی جایگزین مدل‌های جوک شوند.

  ریو 2016: ناوگان نیسان

  با وجود حضور 200 دستگاه نیسان کیک در بازی‌های المپیک، نیسان 4 هزار دستگاه دیگر را نیز به این بازی‌ها ارسال کرده است. این خودروها شامل مدل‌های سنترا، ورسا، آلتیما و پیکاپ‌های فرانتیر می‌شود.

  سوچی 2014: آماروک دستگاه اعزامی فولکس‌واگن

  حدود 2 سال قبل فولکس‌واگن مسئولیت خودروهای بازی‌های المپیک زمستانی سوچی در روسیه را به عهده گرفت. فولکس‌واگن با استفاده از مدل‌های آماروک پولار فروش این خودرو را در نقاط بسیار دور روسیه گسترده کرد. سه مدل از پیک‌آپ‌های سفارشی فولکس واگن نیز در این بازی‌ها به مقامات برگزار کننده کمک کردند. این گروه خودروسازی همچنین رکورد جهانی گینس را به خاطر طولانی‌ترین مسیر آفرودی در یک کشور به نام خود ثبت کرد.

  سوچی 2014: ناوگان فولکس‌واگن

  با وجود اینکه آماروک پولار خودروهای اصلی این خودروسازی در سوچی 2014 به حساب می‌آمدند اما این غول صنعتی آلمان حدود 3 هزار دستگاه از "آئودی"، "اسکودا" و خودروهای تجاری دیگر را به المپیک زمستانی ارسال کرد.

  2012 لندن: ناوگان "بی ام و"

  " بی ام و" بازی‌های 2012 لندن را در اختیار خود گرفت. در بازی‌های المپیک تابستانی گذشته خودروسازان بریتانیایی موفق به در اختیار گرفتن اوضاع لندن نشدند. در عوض "بی ام و" 4 هزار دستگاه خودرو را برای کمک به برگزارکنندگان به لندن فرستاد.

  "بی ام و" با تمرکز بر صرفه‌جویی سوخت و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای مدل‌های برجسته از سدان‌های خود را به انگلیس روانه کرد. برای این بازی‌ها یک هزار و 550 از نسخه‌های دیزلی سری 3 و 700 دستگاه مدل 520 در کنار مدل های از شاسی‌بلندها در کنار مدل‌های مختلفی از موتور سیکلت‌ها به لندن فرستاده شدند. در این سری از رقابت‌ها سری 1 "اکتیو E" برای اولین بار به نمایش درآمد.
  2012 لندن: مینی

  در کنار خودروهای بزرگ، جادار و پر زرق و "برق بی‌ام و" خودروهای کوچک "مینی" نیز در لندن مانور دادند. این گروه خودروسازی با تقاضاهای مطرح شده در قالب تاکسی در سطح شهر به حرکت درآمد. فرودگاه هیترو لندن شاهد 40 دستگاه الکتریکی از این خودروها بود.
  ونکوور 2010: جنرال موتور

  در بازی‌های المپیک زمستانی 2010، جنرال موتورز خیابان‌های کانادا را با ناوگان خود اشغال کرد. بیش از 4 هزار و 600 دستگاه خودرو از این ناوگان به کانادا ارسال شد. این خودروها مورد استفاده ورزشکاران، مقامات رسمی و گروه‌های "VIP" قرار گرفت. پس از پایان بازی‌ها این خودروها به کانادا فروخته شد. ناوگان جنرال موتور در سال 2010 شامل شورلت "ایکواینوکس"، مالیبو هیبریدی، ایمپالا، تراورس و مدل‌های دیگر می‌شد.


   

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • شماره ۴۳۳
   • شماره ۴۲۲
   • شماره ۴۲۲
   • شماره ۴۱۰
   • شماره ۴۰۹
   • خودرو امروز پلاس
   • خودرو امروز
   • شماره ۴۰۵
   • شماره ۴۰۵
   آخرین بروزرسانی ۲۸ روز پیش
   آرشیو