کارمانیا

کاهش فعالیت ۱۰ هزار کارگر فولکس واگن در پی یک مشاجره

عصر خودرو- منابع آگاه در فولکس واگن اعلام کردند این شرکت به دلیل مشکل تامین قطعه که ناشی از خلف وعده یک قطعه‌ساز برای تحویل به موقع قطعات مورد نیاز است ساعت کار بیش از ۱۰ هزار نفر در پایگاه خود در وولفسبورگ و تولید در دو پایگاه آلمانی دیگر را کاهش خواهد داد.

کاهش فعالیت ۱۰ هزار کارگر فولکس واگن در پی یک مشاجره
نسخه قابل چاپ
شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از ایسنا، بزرگ‌ترین خودروساز اروپا روز چهارشنبه اعلام کرده بود که تولید مدل پرفروش گلف در وولفسبورگ به دلیل این‌که شرکت ES Automobilguss تحویل قطعات آهنی مورد نیاز برای تولید جعبه دنده را متوقف کرده، به مشکل برخورده است.

  سخنگوی ES Automobilguss در ایمیلی به رویترز اعلام کرد: کنسرسیوم ما با فولکس واگن دچار اختلاف حقوقی شده و به دلیل الزام به حفظ محرمانگی، حاضر به ارائه جزییات بیشتر نشد.

  سخنگوی مقر وولفسبورگ فولکس واگن اظهار کرد: کاهش ساعت کارکنان یک واکنش احتمالی به مشکل تامین قطعات بوده اما تصمیم نهایی هنوز اتخاذ نشده است.

  برنامه‌ کاهش ساعت کار در کارخانه وولفسبورگ که 60 هزار نفر در آن به کار اشتغال دارند جدیدترین تحول در تنش با تامین‌کننده‌ای است که باعث مشکلات در فعالیت‌های تولید فولکس واگن شده است در حالی که این خودروساز تلاش می‌کند از رسوایی آلایندگی دیزلی بهبود پیدا کند.

  دو کارخانه دیگری که ساعت کار آنها به دلیل کمبود قطعات کاهش پیدا می‌کند، کارخانه تولید جعبه دنده فولکس واگن در کاسل و یک پایگاه مونتاژ خودرو در شهر زاکسن در شرق آلمان هستند.

  اختلال در روند تولید این کارخانه‌ها با مشکلات مشابه در کارخانه شمالی فولکس واگن در امدن همزمان شده است. فعالیت کارخانه امدن به دلیل کمبود روکش صندلی اوایل ماه جاری متوقف شد. شرکت فولکس واگن فعالیت کارخانه امدن را به مدت پنج روز از 18 تا 24 اوت متوقف کرده که باعث تعطیلی فعالیت 8000 نفر از 9000 کارگر این کارخانه و از دست رفتن تولید 6250 دستگاه خودرو شده است.

  تحلیلگران در بانک سوئیسی UBS در یادداشتی که پنج‌شنبه گذشته منتشر شد، نوشتند: اگر این اختلاف به کاهش تولید در کارخانه‌های وولفسبورگ و کاسل منجر شود تاثیر مالی آن شدیدتر از پیش بینی اولیه خواهد بود.

  بر اساس گزارش رویترز، تحلیلگران می گویند فولکس واگن گرفتار رسوایی تقلب در تست‌های آلایندگی خودروهای دیزلی شده که میلیاردها یورو هزینه به دنبال داشته است از این رو انتظار می‌ رود از تامین‌کنندگانش برای جبران این هزینه‌ها تخفیف قیمت درخواست کند.

  این خودروساز در ماه ژوئن اعلام کرده بود با هدف صرفه‌جویی در هزینه‌ها و بهبود بهره‌وری، واحدهای تولید قطعات‌ را یکپارچه خواهد کرد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
  آرشیو