کارمانیا

از سوی دادستان تهران اعلام شد

مقصر حادثه رانندگی اتوبان تهران- کرج مشخص شد

عصر خودرو- دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: راننده مسیر اتوبان تهران- اردبیل مقصر حادثه رانندگی صبح روز جمعه در اتوبان تهران- کرج شناخته شد.

مقصر حادثه رانندگی اتوبان تهران- کرج مشخص شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از نسیم آنلاین، عباس جعفری دولت‌آبادی در گفتگوی رادیویی از اعلام گزارش پلیس به دادسرا در رابطه با تعیین علت تصادف اتوبان تهران-کرج خبر داد و افزود‌: پس از حادثه دیروز در اتوبان تهران-کرج که منجر به فوت سه نفر و مصدوم شدن حداقل 18 نفر شد، هر دو راننده با دستور بازپرس و به دلیل اینکه در مورد شناسایی مقصر قطعیت وجود نداشت، دستگیر شدند.

  دادستان تهران تصریح کرد: ساعت 11 امروز گزارش پلیس در رابطه با تعیین علت حادثه به دادسرا اعلام و راننده‌ای که در مسیر تهران-اردبیل مسافر جابجا می‌کرد، مقصر شناخته شد.

  جعفری دولت آبادی با بیان اینکه راننده اتوبوس غیرمقصر امروز آزاد می‌شود به گزارش پلیس در این زمینه اشاره کرد و افزود: در گزارش‌های اولیه عنوان شده بود که راننده خواب آلوده بوده، که البته راننده مقصر اشتباه خود را پذیرفته اما مدعی است که خواب آلوده نبود و در یک سبقت ناگهانی اقدام به این کار کرده است که یک ماشین جلوی او می‌پیچد و نتوانسته ماشین را کنترل کند و به ماشینی که در پارک بوده و در مسیر مجاز قرار داشته است برخورد می‌کند.

  وی ادامه داد: دادستانی تهران از همان دیروز و پس از وقوع این حادثه تلخ اقدامات بسیاری سریعی انجام داد، مصدومان به پزشکی قانونی منتقل شدند و متهمان به کلانتری و دادسرا هدایت شدند و با تشکیل پرونده تحقیقات از سوی بازپرس صورت گرفته است.

  دادستان تهران در رابطه با خسارات وارد شده به اتوبوس غیرمقصر نیز یادآور شد: بیمه اتوبوس غیرمقصر متاسفانه بسیار کم و مبلغ (5 میلیون تومان) بوده که این یکی از آسیب‌هایی است که در این زمینه وجود دارد؛ راننده مدعی است که حدود 100 تا 200 میلیون خسارت به او وارد شده است که می‌تواند این موضوع را در مسیر قضایی پیگیری کند.

  جعفری دولت آبادی از دستور ویژه به سرپرست دادسرای ویژه تصادفات برای ملاقات با برخی مصدومان این حادثه خبر داد و گفت: این پرونده تحت نظارت و پیگیری دادستانی تهران است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۱۰ روز پیش
  آرشیو