مدیران خودروکارمانیا

مکان‌یابی کارخانه ایران‌خودرو و پژو آغاز شد

عصر خودرو- مدیرعامل شرکت مشترک ایران خودرو و پژو (ایکاپ) از آغاز بررسی‌ها برای مکان‌یابی ایجاد کارخانه خودروسازی مشترک این دو شرکت در ایران خبر داد.

مکان‌یابی کارخانه ایران‌خودرو و پژو آغاز شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۷ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا ، محمدرضا معتمداظهار کرد: تولید محصولات مشترک ایران خودرو و پژو ابتدا در سایت تولیدی ایران خودرو آغاز شده و پس از سه سال با توجه به رشد تیراژ و اینکه ظرفیت‌های موجود در ایران خودرو جوابگو نخواهد بود، سایت تولید اختصاصی خود را خواهد داشت.

  وی در پاسخ به اینکه آیا مکان‌یابی ایجاد کارخانه جدید آغاز شده و آیا محل این کارخانه در تهران خواهد بود، اظهار کرد: در حال بررسی برای مکان‌یابی ایجاد این کارخانه جدید هستیم.

  مدیرعامل ایکاپ ادامه داد: اولین محصول مشترک با پژو خودروی 2008 خواهد بود که با قیمتی حدود 75 تا 90 میلیون تومان از اواخر امسال عرضه خواهد شد. خودروی 301 نیز سال آینده و پس از آن پژو 208 عرضه خواهد شد.

  وی با بیان اینکه این سه محصول در بازه زمانی 18 تا 24 ماه آینده عرضه خواهند شد، خاطرنشان کرد: فعلا تولید این سه محصول نهایی شده و به مرور خودروهای جدیدی نیز به خطوط تولید این کارخانه اضافه خواهد شد.

  معتمد ادامه داد: شرکت مشترک ایران خودرو و پژو با سرمایه اولیه 270 میلیارد تومان ثبت شده است. پژو در این شرکت 50 درصد سهم داشته و متناسب با سهام خود سرمایه اولیه را پرداخت کرده است.

  وی در پاسخ به اینکه سرمایه اولیه این شرکت در چه بخش‌هایی سرمایه‌گذاری خواهد شد، تصریح کرد: این سرمایه‌گذاری در حوزه‌های چون ایجاد خطوط بدنه محصول، آماده‌سازی سالن رنگ و سالن مونتاژ و غیره صورت خواهد گرفت.

  مدیرعامل ایکاپ تصریح کرد: پلت‌فرم محصولات یاد شده پژو در اختیار ایران خودرو قرار دارد بنابراین می‌توانیم محصولات خود را نیز بر روی این پلت‌فرم‌ها تولید و عرضه کنیم.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط